Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » A napban vannak-e: atomok,...

A napban vannak-e: atomok, ionok, molekulák?

Figyelt kérdés
Az is fontos, hogy ha van, melyik van. Mármint nem vagyok teljesen hülye, csak nem igazán értem, hogy mit akar a feladat. Előre is nagyon köszönöm!

2016. dec. 10. 17:31
 1/4 anonim ***** válasza:
Hogyne lennenek.
2016. dec. 10. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Mind van?
2016. dec. 10. 18:33
 3/4 anonim ***** válasza:
Atomok és molekulák nincsenek. A Nap anyaga plazma. Pőre atommagok (őket ha akarod, tekintheted ionoknak) és szabad elektronok vannak benne.
2016. dec. 11. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Általában azt szoktuk javasolni, hogy előbb wikipedia és utána legyen jöjjön csak kérdés a gyakorikérdésekre.


[link]


"Csillagunk plazma állapotban levő anyagból áll. Ebben a halmazállapotban az anyagot alkotó atomokról egy vagy több elektron leszakad és így a plazma ionok és szabad elektronok keveréke."


Több helyen írja, hogy kimutathatóak a Napban különböző fémek is : vas, arany urán stb. , bár nyilván ezek is ionos formában.


Amit ehhez én hozzá tudnék tenni, hogy a Napnak nincsen fix széle nincs egy éles határ, hogy "eddig" tart !


Ha a tágabb határvonalon belüli anyagokat vizsgáljuk, ott már találunk atomokat is. Leginkább Héliumot és Hidrogént.


A másik hozzáteendőm, hogy az ionok nem úgy néznek ki mint amikor vízben óldunk egy fém sót:


FeCl2 (H2O) --> Fe2+ + 2Cl-


Itt kialakul egy stabil elektronszerkezet. A Napban az ionizált állapotú vas sokkal nagyobb részben elveszíti az elektronjait.

2016. dec. 11. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!