Erre mi a válasz?

Figyelt kérdés

A kép Öveges József egyik kedves kísérletét mutatja.( Egy sötét gúlára néz a képen.) A feladat az volt, hogy egy pénzérmét az asztalról a csészébe kell juttatni úgy, hogy az érméhez nem lehet hozzáérni.

a) Hogyan oldotta meg a professzor a feladatot?

b) Próbáld ki te is! Hogy sikerült?

c) Adj fizikai magyarázatot a megoldásra!

d) Írj le még egy kísérletet ami ugyanezt a jelenséget mutatja!



2016. dec. 12. 16:59
 1/4 anonim ***** válasza:

Miért nem nézel utána?

Youtube-on biztosan megtalálható a videó.

Én még Övegesen nőttem fel, szomorúságos, hogy manapság a facebookozás fontosabb mint egy-egy ismeretterjesztő videó után való érdeklődés...

2016. dec. 14. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Én is az ő műsoraiból tanultam a fizikát. El kell ismernem manapság sok más érdekes dolog is van a világon, de néha azért nem árt egy-két ilyen videót megnézni. Már én sem emlékszem pontosan tehát inkább nézz utána.

Talán:

a, egy határozott levegővel bele fújta a csészébe.

b, ezt nem tudom helyetted leírni

c, Na most lehet óriási baromságot mondok, lehet meg fognak kövezni érte. A fújás következtében a levegő áramlik az érme fölött ez által lecsökken a nyomás és ennek hatására az érme felröppen.

d, Az előzőből ki indulva:


1. Ha 2 gyertyaláng között szívószállal fújod a levegőt a lángok egymás felé hajolnak.

2. Ha egy ívesen meg hajlított papír alatt fújod a levegőt a papír lefelé fog hajolni.


Ha hülyeséget írtam javítsatok ki. :)

2016. dec. 14. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Valami.
2016. dec. 15. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Második válaszolónak nagyon köszönöm.

Egyébként megnéztem vagy öt videót és egyiken sem említették ezt a kísérletet, és nincsen facebookom, nem tudom miért kell mindig általánosítani...

2016. dec. 15. 16:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!