Zuzu0717 kérdése:

Vakaki lenne szîves segîteni nekem? Pitagorasz tétel!

Egy tèglatest oldalai 8 ès 12cm. Mekkora az átlója? :)
2016. dec. 13. 15:32
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez most komoly? Remélem csak viccnek szántad ezt a kérdést.
2016. dec. 13. 15:40
 2/4 anonim ***** válasza:

a^2 + b^2 = c^2

Az 'a' és 'b' oldalak a derékszögű háromszög befogói, a 'c' oldal az átfogó. Ha felrajzolod a téglalapot és behúzod az átlót, úgy látszik, hogy az átló lesz az átfogó (=c oldal), a két megadott oldal pedig a két befogó (=a és b oldalak).


8^2 + 12^2 = c^2

c = gyök(64+144) = gyök(208)

2016. dec. 13. 15:41
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha behúzod az egyik átlót kapsz egy derékszögű háromszöget, melynek az átló az átfogója, a téglalap oldalai a befogók, tehát csak behelyettesítesz. (~14,42)


Most nézem, hogy téglaTESTet írtál, testátlóra vagy oldalátlóra gondolsz?

2016. dec. 13. 15:45
 4/4 anonim ***** válasza:
Lol
2016. dec. 13. 16:13