Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Matematika szakon BSC-n vagy...

Matematika szakon BSC-n vagy MSC-n milyen kötelező házi feladatokat szoktak adni?

Figyelt kérdés
Nyilván minden suliban mást és mást. Épp ezért ha csak a saját iskoládban feladott házit írod le, az is elég nekem.
2016. dec. 14. 13:36
 1/9 anonim ***** válasza:
37%
Semmilyet.
2016. dec. 14. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Egyes órákra sem követelmény? Tehát nincs olyan, hogy csak így az egymást követő órákra adnak fel házik, mint a középsuliban?


És így általában mennyire szoktak a hallgatók egymás segítségére szorulni tanulás terén? Illetve a matematikusokra úgy általában milyen közösségi élet jellemző?

2016. dec. 14. 14:15
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem, egyetemen nincs lecke. Ahány közösség, annyiféle, a matematikusok is emberek.
2016. dec. 14. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Lecke alatt házit értesz?


Én csak ezért voltam kíváncsi a közösségi életükre, mert nem vagyok közösségi ember. Ezen kívül nem iszom alkoholt sem, csak ásványvizet. És nem tudom hogy így ezek után hogy állnának hozzám, ha valamit nem értenék és segítségre szorulnék. De egyébként nem vagyok matematikus, és még egy jó néhány (5-6) évig nem is fogok oda tudni jelentkezni.

2016. dec. 14. 16:30
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Te sem tudhatod, milyen leszel 5-6 év múlva. Lehet addigra közösségi(bb) ember leszel és vagy alkoholista.


Egyébként a gimnáziumi házi modell nem létezik egyetemeken. Óráról órára, megdorgálás ha nem csináltál, kis egyes.. Az előadásokon az előadó ledarálja az elméletet, jobb esetben ezt lelkiismeretesen, szórakoztatóan mindemellett mutat érdekességeket és adhat fel szorgalmit, vagy egy feladatot amit ajánl mindenkinek.


Gyakorlatokon a tanárok adhatnak fel beadandó szorgalmit stb, de tényleg ne számíts olyan rendszerre, mint amilyen a közoktatásban zajlik.

2016. dec. 14. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Matek bsc: Többször volt olyan, hogy a tanár mondta, hogy ezt otthon nézzük meg, fejezzük be otthon a bizonyítást. Néha gyakorlaton is feladtak gyakorlásképp "házit", de taláán 3-4 tárgy volt, amikor meg is néztük néha-néha következő gyakorlaton. Analízisből volt olyan, hogy minden óra elején írtunkk, 1 kérdés az előző előadásról illetve egy házi feladat megoldása. Illetve véges matematikából kellett minden héten leadni a házikat a tanárnak és azokból valamennyi minimumot el kellett érni, hogy jegyet kapjunk. Rendszerint 2-4 db volt minden héten és kb 25 volt a minimum. Afölött pedig javított a gyakjegyen annyi ponttal amennyivel többet csináltál, bár ha jól emlékszem ebből is volt maximum, hogy mennyit lehetett javítani.
2016. dec. 15. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
És van a matematikusoknak nyári gyakorlatuk, vagy bármiféle gyakorlatuk, amit kötelezően el kell végezniük?
2016. dec. 20. 21:11
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem ELTE bsc-n nincs.
2016. dec. 21. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
ElTE-n lehet nincsen házi, BME matek BSc-n viszont rengeteg van heti rendszerességgel, kötelezően. Ehhez jön még heti két kis zh (olyan mint a röpdoga), amik beleszámítanak a jegybe. És ehhez még jön még tárgytól függően félévente 2-4 nagy zh (a témazáró megfelelője). Kinézni nem fognak ha nem vagy bulizós típus, matekon még a bulizósabbak is elég nyugisak más szakokhoz képest. Én mindezek miatt utólag most ELTE-re mennék.
2017. jan. 28. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!