Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Megoldanátok nekem az alábbi...

Megoldanátok nekem az alábbi kombinatorikai feladatokat?

Figyelt kérdés

1.Hányféleképpen tud Darth Vader kiosztani 33 birodalmi rohamosztagost egy egyszemélyes TIE vadászhajóba,

egy kétszemélyes TIE bombázóba, egy tíz személyes szállítóhajóba és a többit a Halálcsillagra?


2.Hányféleképpen lehet az Ezeréves Sólyomban, egy lopakodó űrhajóban és két megkülönböztetett teherszállító

hajóba elszállítani 32 katonát ha:a katonák azonosítókkal rendelkeznek 1-től 32-ig, és az Ezeréves Sólyomba négyen, a lopakodóba ketten és

a két teherszállítóba 12-12 katonát tud szállítani?


b,a katonák között nem teszünk különbséget és mind a négy hajó legalább 6 katonát szállít?


3.Tizenkét ember hányféleképp élhet négy különböző háromszemélyes kunyhóban?



Válaszotokat elore is köszönöm!



2016. dec. 14. 15:15
 1/4 anonim ***** válasza:

1. Sorrend nem számít, mert mindegy hogy egy hajóban milyen sorrendben vannak: kombináció.

Ismétlés nincs, mert egy katonát csak egyszer lehet: ismétlés nélküli

ismétlés nélküli komb: n alatt a k-t így jelölöm: (nak)

n=33

k=ahány személyes a hajó

(33a1) * (32a2) * (30a10) * (20a20)

2a. ismétlés nélküli komb

(32a4) * (28a2) * (26a12) * (14a12)

2b. Nem értem. Itt akkor a millenium falconba is befér 6 ember már? Mert akkor 24 ember fix, az első két hajóba nem fér több. Az utolsó két hajóba van még 6-6 hely, és 8 ember. Itt csak 5 különböző eset lesz: attól függ, hogy a harmadik hajóba hány ember kerül. Minimum 2 kell, mert a negyedikbe csak 6 fér, maximum pedig 6.

Szóval 5.

De ha az első két hajóba több is férne mint 6, akkor más lesz a megoldás.

3. ismétlés nélküli komb

(12a3) * (9a3) * (6a3) * (3a3)

2016. dec. 14. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, a b t én sem értettem.
2016. dec. 14. 16:43
 3/4 A kérdező kommentje:
És az első illetve a 3. feladatnal nem kell még megszorozni az egeszet 4! issal?
2016. dec. 14. 16:49
 4/4 anonim ***** válasza:
Arra gondolsz, hogy azért kéne megszorozni, mert különböző sorbarakások külön esetek? Akkor sem szorozni kéne vele, hanem akkor variácó képletet használni. De nincs különbség: Józsi, Piri és Irma egy kunyhóban ugyanaz mint Józsi, Irma és Piri.
2016. dec. 14. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!