Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Kombinatorikai feladatok (? )

Kombinatorikai feladatok (? )

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tegnap írtunk dolgozatot belőle, és két feladatban nem vagyok biztos hogy jól csináltam.

Nem azt kérem, hogy oldjátok meg, csak annyit, hogy szerintetek melyikkel kellene csinálni őket? Variáció, permutáció, kombináció.

És hogy ezeken belül ismétlődéses vagy nem.

Az első: Van 10 matekos és 5 fizikás az osztályból. Négy embert kell közülük kiválasztani, úgy, hogy 2 matekos legyen, 2 fizikás. Hányféleképpen...

A második: Van 8 féle gyümölcs a piacon, 3 kg-veszek 1-1 kilós kiszerelésben. Hányféleképpen tehetem meg.



2016. okt. 7. 12:50
 1/6 anonim ***** válasza:

(10 alatt a 2)*(5 alatt a 2)


8^3 (ha a sorrendjük számít, ha nem, akkor ismétléses kombinációval kellene, ami emelt szintű anyag, azzal (10 alatt a 3)).

2016. okt. 7. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

1) Ismétlés nélküli (mivel egy emberből csak egy van :D) kombináció, mivel mindegy, hogy először a fizikásokat vagy a matekosokat választod.

2) Ismétlés nélküli variáció (tegyük fel, hogy ha már vettél egy gyümölcsből nem veszel még egyszer).

2016. okt. 7. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Első: "8^3 (ha a sorrendjük számít, ha nem, akkor ismétléses kombinációval kellene, ami emelt szintű anyag, azzal (10 alatt a 3)"


Az ismétléses kombináció nem tananyag emelt szinten sem.

2016. okt. 7. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm az eddigi válaszokat, akkor én ezt a két feladatot elrontottam.

Vajon 20 pontnál hány ponttól van meg a kettes? Félek hogy amiket tudtam, kevés pontot érnek, és a kettest se érem el... Pedig komolyan, rengeteget tanultam rá.

Amúgy nem vagyunk emelt matekosok, sima mezei gimnázium.

Az ismétlődéses kombináció véletlenül nem ez?

n+k-1/k

2016. okt. 7. 13:24
 5/6 anonim ***** válasza:

A 2. kérdésben az nem egészen világos, hogy különbözőek az egyes kilók, vagy nem feltétlenül? A sorrend nyilván nem számít, tehát nem lehet variáció, csak kombináció.

Ha különbözőek. akkor ismétlés nélküli, de azért valószínű, hogy erről van szó: (8 alatt 3).

Ha nem feltétlenül különbözőek, akkor jó a (10 alatt 3).

2016. okt. 7. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem!

(10 alatt a 2)*(5 alatt a 2)

/(15 alatt a 4)


2.

Attól függ HA ugyan abból is vehetsz akkor 8^3

Ha nem akkor 8*7*6

2016. okt. 7. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!