Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan kell megcsinálni az...

Hogyan kell megcsinálni az -2x^2+4 grafikont?

Figyelt kérdés
Rákerestem, tudom hogy kell kinéznie, de nem értem, hogyan kell lerajzolni, ha az x előtt egy szám áll. Valaki el tudná magyarázni?

2016. dec. 14. 18:44
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha nincs ott a -2-es, hogyan ábrázolnád?
2016. dec. 14. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

(előre is bocs, ha nem szakszavakat használok)

A kezdőpontja az y-tengelyen a +4-nél lenne és felfelé kezdenék el lépkedni. Jobbra egyet, fel egyet és tennék egy ikszet/megjelölöm azt a pontot. (Balra ugyanez) Azután abból a pontból kiindulva még egyet jobbra és fel hármat (balra ugyanez). Utána ha lenne még helyem, akkor még egyet jobbra, ötöt fel.

Értem, hogy miért kell ennyit lépegetni, tehát az első lépés 1^2 aztán 2^2, aztán 3^2


Viszont ennél most a √2-vel kell csinálni valamit és ???

2016. dec. 14. 19:53
 3/8 anonim ***** válasza:

Másik kérdés, hogy mondjuk egy x^2+4x+5 függvényt hogy ábrázolsz, de egyelőre ez kell neked:


Kiemelsz -2-t: -2*(x^2-2)


Tehát ábrázolod az x^2-2 függvényt (ezt tudod), majd minden értéket megszorzol -2-vel, és azokat ábrázolod.

2016. dec. 14. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Megértettem! Köszönöm!


És igen, a grafikon, amit írtál tényleg elég furcsán néz ki (a mostani tudásommal)

2016. dec. 14. 22:01
 5/8 A kérdező kommentje:
Basszus, ez nem is grafikon, hanem függvény...
2016. dec. 14. 22:02
 6/8 anonim ***** válasza:

"ha az x előtt egy szám áll"

Igazából nem az x előtt áll a szám. :) A függvény előtt áll. :) Az x előtt álló számmal így nézne ki:

-(2x)^2+4

Az én javaslatom az lenne, ha valami kis célod volna a matekkel, mondjuk továbbtanulsz, vagy más miatt nem csak a túlélőkettes a lényeg, hogy némi gyakorlással (vagy akár excel demonstrációval, az az tán a legegyszerűbb) memorizálod egy életre, hogy:

mitől lesz a függvény képe "szélesebb"

mitől lesz a függvény képe "magasabb"

miről tolódik el oldalra a függvény

mitől tolódik el függőleges irányban a függvény

és vehetnénk külön mindezeknél egy negatív előjel esetét

Ezekből lehet összerakni gondolatban a kérdésbeli függvény képét is.

leírhatnám, de ha magad gyártod meg az excelben a grafikont, és változtatsz a paramétereken, s nézed a hatást, az jobban bevésődik.

2016. dec. 15. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm :D

Egyáltalán nem értettem, azért fogalmaztam így.

És igen, jelenleg programozó szeretnék lenni, ami még simán változhat, de az emelt matekra mindenképp szükségem van. Amit igazából nem is bánok.

Viszont akkor hozzá is látok az Excelhez, mindenképp csak nyerhetek vele :D

2016. dec. 15. 15:08
 8/8 anonim ***** válasza:
Na, egy pozitív ember. :)
2016. dec. 15. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!