Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogy lehet a könyvet vagy ...

Hogy lehet a könyvet vagy dolgot e-vel mondani?

Figyelt kérdés

Nem tudom megcsinálni a házit vagyis elkezdtem csak van egy olyan szó, amit nem tudok e betűvel mondani, most csak azt a mondatot mondom amivel problémám van :

beteszem e nehezen e ... és nem tudom a könyvet e-vel segítsetek nekem, máshogy is jó nem muszáj könyv, más dolog is lehet de e-vel kell.



2016. dec. 14. 19:15
 1/6 Vree ***** válasza:

Szerintetek ezt a kérdést magyar nyelven írták?


A válasz az, hogy természetesen a "könyvet-e" összetétel is helyes; például:

"Nem tudom, mit vegyek Klárinak ajándékba, a könyvet-e vagy a virágot?"


Ez így segít, kérdező? Vagy valami teljesen máson járt az agyad, csak nem sikerült érthetően leírni?

2016. dec. 14. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ezt sejtem: eszperente nyelven kell elmekegje, de erre lehetetlen felelnem, mert nem lehet sejtenem sem erre feleletet lelnem.

Eme gyermek nem tette fel helyesen.

2016. dec. 14. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Vree ***** válasza:
100%

^Zseniális. Nem jöttem volna rá. :D


Akkor a könyv hellyett mondjuk, a j"egyzet" (esetleg lecke, felelet, teszt) szót ajánlanám.

Persze a lényeg a kreativitás, bármilyen körülírás összeeszkábálása megengedett: lehet neked a könyv, mondjuk, "eg nyelven megjelent jelek megszerkesztett egyede", vagy amit akarsz.

2016. dec. 15. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Levelet -
2016. dec. 16. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Csupa e magánhangzó legyen a szóban
2016. dec. 16. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Koszi szépen
2016. dec. 16. 14:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!