Mi a megoldása ezeknek a matematika feladatoknak?


1. Írd be az a; b; c és d betűk helyére a 2; 5; 11 és 17 számokat úgy, hogy a következő kifejezés igaz legyen!

ax(bx(cx(d+1)+1)+1=1995

Mennyi a d értéke? A) 2 B) 5 C) 11 D) 17 E) nincs megoldás


2. Gondoltam két természetes számra. Összegük 8448. Az egyik szám öttel osztható és páros. Ha ennek a számnak

elhagyjuk az utolsó számjegyét, a másik számot kapjuk. Mekkora a nagyobb és a kisebb szám különbsége?

A) 768 B) 7604 C) 6912 D) 7680 E) egyik sem


2016. dec. 14. 21:24
 1/5 anonim válasza:
első feladatba zárójelek hol záródnak?
2016. dec. 14. 21:39
 2/5 anonim válasza:

A második viszont.


2 ismeretlenes egyenlet behelyettesítős módszerrel.


a, egyenlet: x+y= 8448

b, egyenlet: Mivel tudjuk, hogy 5-elosztható és páros ezért biztos hogy nullára végződik.

Ha elosztod 10-el olyan mintha elhagytad volna az utolsó számjegyet, a nullát.

Tehát x/10=y

Kifejezed x-ez az a, egyenletből: x=8448-y

Behelyettesíted a b,egyenletbe:


(8448-y)/10=y

8448-y=10y

8448=11y

768=y


a, egyenletbe helyettesítesz:

x+768=8448

x=7680


7680-768= 6912 a különbségük --->c) a helyes válasz

2016. dec. 14. 21:50
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Az első feladatban az egyenlőség jel előtt záródik!
2016. dec. 15. 06:25
 4/5 anonim válasza:
Hat nem tudom. Van egy olyan selytesem hogy koze lesz harmadfoku egyenlethez.
2016. dec. 15. 06:27
 5/5 A kérdező kommentje:
Én is ettől tartottam :(
2016. dec. 15. 07:03