2016. dec. 16. 18:53
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

5*0,8+x=(5+x)*0,95


ebből:


x=15

2016. dec. 16. 21:12
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Igen, tökéletes a matekja,

jó a válasz. Most elmagyarázom:


A százalékot felírhatod szorzatban. X(iksz)gramm * 1 = 100%


tehát öt gramm nyolcvan százalékos sav így írható:

5*0,8

ehhez adok "mennyi 100%-os savat" tehát x-et:

1-el (100%) nem szokás kiírni a szorzást.

simán így írom: +x


mindez egyenlő az öt gramm meg x gramm

mindez szorozva 95 százalékos savra.

így írom:

=(5+x)*0,95


Remélem sokkal érthetőbb.

Kérem szépen a zöld pacsit.

2016. dec. 16. 21:41