Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Móricz Zsigmond: Légy jó...

Móricz Zsigmond: Légy jó mindhalálig házidolgozat. Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Előre is köszönöm, ha valaki válaszol. Le kell írni, hogy ki mondta az alábbiakat a főszereplőről.

1."Jó barátok voltunk. Igaz, hogy kisebb voltam nála, de nem verekedett velem, csak egyszer..."

2."Egyszer meghívtam hozzánk. Elárulta anyukámnak, hogy Láng földhöz vágott. Alig tudtam kimagyaráznina dolgot."

3."Nagyon rossz állapotban volt szegény, amikor az igazgató azt parancsolta, hogy vigyem a karcerbe. Mondtam neki, hogy gondoljon az édesanyjára, oszt nem lesz semmi baj."

4."Nem tudott a kis ipse arról, hogy nálam van a reskontó. Olyan jóhiszemű, szelíd gyerek az. Sajnálom."

5."Beszél vele? Üzenem neki, hogy csókoltatom az én kis poétámat!"

6."Latinból és számtanból annyit tudok, amennyit belém vert. Most Pesten tanulok. Jó lenne, ha néha segítene!"

7."Jó...jó! Süket nem vagyok, csak vak! Nyilas Misi? ... Jól olvasott, kár, hogy nem jön. No, hagy maraggyík holnapra is!"

8."Jószívű. Eccer odaadta nekem a kármint. Aha! Vót pakkja... büdös pakk vót ... ellopták a késemet..."

9."Mi volt régen, mi van most, s mi lesz ezután a magyar nép sorsa? Érdekli ez magukat? Hihetetlen, hogy vele milyen jól lehetett beszélgetni, pedig én nyolcadgimnazista voltam, ő pedig második osztályos."

10."He? Mit akarsz? Neanderhalt... azt is tudta. Okos gyermek. Miért hiányzik? Beírtam már?"



2016. dec. 17. 11:56
 1/4 anonim ***** válasza:
El kéne olvasni.
2016. dec. 17. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

1. Gimesi Lajos- Misi osztálytársa és barátja

2. Orczy Vilmos- Misi osztálytársa és barátja, az úrifiú

3. István bácsi, az öreg pedellus, iskolaszolga

4. Török János, aki elkérte, de nem adta vissza Misinek a reskontót, ő vette fel a nyereményt

5. Doroghy Bella, a szép lány mondhatta

6. Doroghy Sanyika, akit Misi tanított heti kétszer

7. Pósalaky, a vak öregúr, akinek Misi felolvasott az újságból délutánonként, minden nap ment hozzá

8.Böszörményi, Misi szobatársa a kollégiumban

9. Nagy úr, Misi szobatársa, nyolcadikos diák

10. Az Öreg Názó, a földrajztanár lehet, aki "szenilis", nagyon feledékeny, de nagy tudású ember

2016. dec. 17. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Koszonom!
2016. dec. 18. 09:34
 4/4 anonim ***** válasza:
Szívesen !
2016. dec. 18. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!