A metánt melyik halogén elemmel reagáltatják ipari körülmények között, szubsztitúciós reakcióban? És melyik 3 termékek keletkezik?


A 2. kérdéshez meg van adva, hogy

a, M=50,5 g/mol

b, Széntartalma 10,04 tömeg %

c, Klórtartalma 92,2 tömeg %



2016. dec. 19. 16:51
 1/4 Arp Du ***** válasza:

Cl2

a CH3Cl (atomtömegek:C:12 H:3*1 Cl:35,5)

b 12=x*0,1004 x=119,5

2, 3 vagy 4 Cl lehet benne 119,5=12+3*35,5+1

CHCl3

c CHCl4

2016. dec. 20. 18:02
 2/4 anonim ***** válasza:
a c válasz 100% hogy rossz CHCl4 olyan nincs
2016. dec. 20. 21:49
 3/4 Arp Du ***** válasza:

c, a C 4 kötést létesít: pl. CCl4 4 klórt köt meg

x db Cl x=1,2,3 vagy 4

Cl atomok tömege/egész vegyület tömege =0,922

x*35,5/(12 +x*35,5 +(4-x)*1

ha x=4

4*35,5/(12+4*35,5)= 144/154= 0,922

CCl4

2016. dec. 21. 08:19
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm
2016. dec. 21. 20:02