Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Ez a matek tankönyvi definíció...

Ez a matek tankönyvi definíció nem hibás?

Figyelt kérdés

"Az egyenlet bármely két egyenlõségjellel összekötött kifejezés. "


Ez a két egyenlőségjel furcsán hangzik. Értem, hogy valszeg a kifejezésre vonatkozik a "két" szó, de ez nem félreérthető?


2016. dec. 19. 21:13
 1/4 anonim ***** válasza:
40%
a két után vessző kellene...
2016. dec. 19. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 vurugya béla ***** válasza:

Ha akarod, tényleg félreértheted.

De a "bármely két munkájával elégedett dolgozó" mintájára én értem...

Szerintem is jobb lenne, ha így lenne:

"Az egyenlet egyenlõségjellel összekötött két kifejezés"

Egyébként én nem így tanítom...

Hanem így:

1. Az EGYENLŐSÉG egyenlõségjellel összekötött két algebrai kifejezés.

2. Az EGYENLET olyan matematikai feladat, melyben azt kell meghatározni, hogy egy adott alaphalmaz elemei közül melyeket kell behelyettesíteni egy adott egyenlőségbe az ismeretlen helyére, hogy a bal és jobboldal egyenlő legyen.

2016. dec. 20. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
77%

Teljesen jó a definíció, amit olvastál, csak egy VESSZŐ hiányzik a "két" után!


"1. Az EGYENLŐSÉG egyenlõségjellel összekötött két algebrai kifejezés."


Miből gondolod hogy algebrai a kifejezés?! A definíciód csonkítja ilyen módon a szabatos definíciót. Rosszul tanítod.


"2. Az EGYENLET olyan matematikai feladat, melyben azt kell meghatározni, hogy egy adott alaphalmaz elemei közül melyeket kell behelyettesíteni egy adott egyenlőségbe az ismeretlen helyére, hogy a bal és jobboldal egyenlő legyen."


Ez már korrekt. Bár itt is definiálni kell, hogy mit értünk alaphalmaz alatt, pl. milyen függvényosztályt, mondjuk diffegyenletnél.

2016. dec. 20. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Akkor a tankönyvben lemaradt
2016. dec. 20. 22:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!