Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Érvelő esszéhez valaki tud...

Érvelő esszéhez valaki tud segítséget nyújtani?

Figyelt kérdés

Érvelő esszéhez esetleg tudnátok segítséget nyújtani?

A Becstelen Brigantyk című film alapján kell 3 oldalas érvelést írnom. Ezzel csak az a gond, hogy nem tudom, mit ragadhatnék ki a filmből, mely mellett vagy ellen tudnék érvelni. Tudnátok javaslatokat adni?



2016. dec. 21. 13:24
 1/2 anonim ***** válasza:

Húha.

Adva van egy hatalmi rendszer (nácik). Kívülről nézve objektíven megállapítható, hogy a rendszerük rossz. Meddig lehet elmenni a rendszer felszámolásában? Jogállami szinten a bűnösöket bíróság elé kell állítani, amíg ki nem mondják a bűnösségüket, addig ártatlanoknak számítanak, és utána is csak a bíróság által rájuk kiszabott ítéletet lehet végrehajtani.


Itt viszont nem ez történik. Nincs lehetőség a védekezésre, egyszerűen kinyírják a nácikat, felgyújtják őket. Kérdés, az a rendszer, amelyik bírósági ítélkezés nélkül végez ki embereket, mennyivel jobb, mint az a rendszer, ami ellen harcol? Na ezt lehetne kifejteni, mi erről a film álláspontja, és mi erről a Te álláspontod.

2016. dec. 21. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
1# válaszadó vagyok. Kérlek, kalkuláld bele, hogy nem láttam a filmet :D
2016. dec. 21. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!