Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Az Egri Csillagokból kéne...

Az Egri Csillagokból kéne nekem 2 oldalas fogalmazást írnom ami az egri nők E/1 személyében úgy hogy én is részese vagyok. Mit lehet ebben a két oldalban leírni?

Figyelt kérdés
2016. dec. 26. 17:58
 1/2 anonim ***** válasza:
37%
Kapcsolatod nénikéddel, és egyebek! Tudományosan!
2016. dec. 26. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld megerőltetni a fantáziádat, pont erre valók az ilyen feladatok.


Kezdheted pl. így: találj ki egy szereplőt, adj neki nevet, képzelj el egy hátteret neki (pl. Annának hívják és egy pék felesége egy Eger melletti faluban, három fia van) Ez vagy te. Írd le, hogy be kellett menekülnötök az egri várba, mert a falu már veszélyben volt. Írd le, hogy a fiaid még fiatalok és nagyon lelkesek, hogy harcolhatnak, de te félted őket. Írd le, hogy Dobót nagyon elkeseríti, hogy kevés a harcra fogható férfi a várban, és nagyon szeretnél te is tenni valamit a vár védelme érdekében, ezért kitaláljátok, hogy ti is küzdötök. Nagyon elszomorít, amikor a férjedet eltalálja egy ágyúgolyó és meghal, ezért még jobban fűt a vágy, hogy odacsapj az ellenségnek. Közben az egyik fiad megsebesül, és őrlődsz, mert legszívesebben őt ápolnád, de kevés nő olyan erős, mint te, hogy fel bírja emelni a szurokkal teli kondért. A végén győztök, és nagyon örülsz. Az ispotályban, ahol a fiadat ápolod, összefutsz Dobóval, aki azt mondja, büszke rá, hogy mindenki lelkesen részt vett a haza védelmében. Örülsz, hogy ehhez te is hozzájárultál.

2016. dec. 26. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!