Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » "Miert olvasd el a Bank bant"...

"Miert olvasd el a Bank bant" Ezzel a cimmel kene irnom egy 1 oldalas ERVELO fogalmazast Es sehogy nem tudok belekezdeni Otleteket tudtok adni?

Figyelt kérdés

Az elmeletet tudom, hogyan kell egy ilyet megirni

De a gyakorlatot nem

Az sehogy sem megy ( ez lenne az elso ilyen fogalmazas)


2017. jan. 3. 17:08
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem úgy kezdj neki az ilyen fogalmazásnak, hogy bármi ami eszedbe jut a témával kapcsolatban (egy-egy szó) írd fel egy lapra (akár össze vissza). Ez nálam elég gondolat indító szokott lenni, miután átolvasom. Ezután/ közben szerintem érdemes azon gondolkodni, hogy mitől lenne igazán figyelemfelkeltő, érdekfeszítő a fogalmazás. (Ebben az esetben például szerintem érdekes lehet az a kérdés, hogy napjainkban is tud-e újat mondani az olvasók számára, vagy arra a kérdésre is ki lehetne térni, hogy miért férne rá jelentős frissítés a kb. 1000 éve változatlan kötelező olvasmányok listájára).

Az érvelésnél elég ha betartod az elméleti, formai szabályokat amit tanultál és emellett diplomatikus vagy, de nyugodtan engedd szabadon a gondolataidat! :) Sok sikert az íráshoz! :)

2017. jan. 3. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia !

Az a lényege az érvelő fogalmazásnak, hogy miért inkább Katona József művét olvasd el könyv alakban és miért ne a színházban nézd meg az operát, vagy prózában a drámát ?

Hogy érthetőbb legyen, miért jobb elolvasni, mint színpadon megnézni akár a drámát akár Erkel Ferenc operáját ?


Akkor mellette sztem kevesebb érv szól, mármint az olvasás mellett, mert Erkel gyönyörű dallamait hallva életre szóló élményben lehet részed, színpadon sokkal látványosabb a mű, láthatjuk a történelmi kor szereplőit megelevenedni magunk előtt, az élmény sokkal jobban magával ragad, sokkal emlékezetesebb a "varázslat".


Az olvasás mellett talán az szólhat, hogy jobban elmélyülhetünk a műben, ha valami nem érthető, nem világos, vissza-vissza lehet térni az előzményekhez, hogy elgondolkozzunk rajta, miért így, vagy úgy történtek az események, a szereplők miért döntöttek úgy, ahogy sorsuk alakításában.


Vagy egyszerűen arról van szó, hogy olvasd el Katona József drámáját, hogy megismerkedj az adott korral, a főhőssel, aki a haza ügyét, honfitársai szolgálatát elébe tudta helyezni egyéni boldogságának.

Katona József drámájának hőse példaképül szolgálhat minden korban, minden ember számára.

Az ő sorsán keresztül megismerhetjük a hazájáért mindenre elszánt, minden áldozatra kész államférfit.

2017. jan. 3. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Koszonom ^^
2017. jan. 4. 06:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!