Valaki megoldaná nekem ezt a 3 térgeometriai példát?


1. Egy forgáshenger magassága az alapkör sugarának háromszorosa. A henger palástjának felszíne 150 pí területegység. Számítsa ki a henger térfogatát!


2. Egy forgáskúp felszíne 540 cm^2, magassága 14 cm. Mekkora a térfogat?


3. Egy egyesen körkúp térfogata 1500cm^3, alapkörének sugara 7 cm. Mekkora a kiterített palást területe?


Holnapig kellene. Levezetéssel.


2017. jan. 3. 22:53
 1/4 anonim ***** válasza:

1. Felírod a szöveg alapján a két egyenletet:

2*r*m*pi=150pi

m=3r


Második egyenlet megy az elsőbe:

6*r^2*pi=150pi

Innen kiszámolod r-t, ezután csak megszorzod m-mel és megvan a magasság is. Ezek után már csak be kell ezeket helyettesítened a térfogat képletébe.


2.

A felszín alatt az egész kúp felszínét, vagy csak a palástot érted?


3. 1500=(7^2*m*pi)/3

Ebből ki tudod fejezni a kúp magasságát, nekem 29,2 cm jött ki.

Írj fel egy Pitagorasz tételt, az alkotó lesz a háromszög átfogója, a két befogó pedig az előbb kiszámolt m, illetve a sugár

7^2+29,2^2=a^2

Ha megvan az a, onnantól csak a felszínképletet kell használni, illetve csak a palást területére vonatkozó részt (pi*r*a)

2017. jan. 3. 23:14
 2/4 anonim ***** válasza:
Első feladatban: "megszorzod m-mel" helyett megszorzod hárommal :)
2017. jan. 3. 23:19
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm :) Az egész felszín
2017. jan. 3. 23:23
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen én kérdeztem meg ott is :D
2017. jan. 4. 12:35