Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » A rendeld ide a keresztrefeszí...

A rendeld ide a keresztrefeszített szolgáit! Mondatban van minőségjelző? A légy (ige) szó milyen mód?

Figyelt kérdés

2017. jan. 4. 17:39
 1/7 anonim ***** válasza:

Igen.


Felszólító.

2017. jan. 4. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

A feladat megoldókulcsban a mondatban nem vol minőségjelző és az ige nem volt felszólító módú.

Felvételi feladatsor. Nem volt odaírva, hogy a kérdés hibás. Ez hogy lehet?

2017. jan. 4. 17:46
 3/7 chtt ***** válasza:

melyik a minőségjelző?

mit állítunk? - rendeld

kit? - a szolgáit

kinek a szolgáit? - a keresztrefeszített(nek az) szolgáit

régen magyaroztam már, de ez nem birtokos jelző? (csak kérdem, mielőtt megköveztek)

2017. jan. 4. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy hogyan értelmezed a mondatot. Én úgy értelmeztem, hogy "Milyen szolgáit"? Ebben az esetben minőségjelző, tehát kellene a szövegkörnyezet is, hogy egyértelmű legyen.
2017. jan. 4. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 chtt ***** válasza:
Értem és lehetséges, mint említém, nem magyaros vagyok, de az én logikám szerint, ha ez minőségjelző, akkor hiányzik a mondatból, hogy kinek a keresztrefeszített szolgáit... mer'hogy "rendeld ide a szolgáIt" - ez bizony birtok -- ha csak ennyi a mondat és nincs előzmény, én maradok a birtokosjelzőnél, ha volt előtte más mondat, ami indokolja a szolgák birtokként megjelenését, akkor áldásom a minőségjelzőre. :)
2017. jan. 4. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 chtt ***** válasza:
Visszavonom, semmiképp nem lehet minőségjelző, nem csak azért, mert akkor hiányzik a birtokos (ahogy írtam: kinek a keresztrefeszített szolgáit?), de amúgy sem nagyon tudom elképzelni, hogy keresztre feszített szolgákat csak úgy maga elé rendel valaki.
2017. jan. 4. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 chtt ***** válasza:

Bocs, ma túltengek...


A keresztrefeszített Jézust siratta a nép.

(nekem ez a minőségjelző)

2017. jan. 4. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!