Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Milyen halmazállapot változásh...

Milyen halmazállapot változáshoz kell energia, és melyek azok ahol energiák szabadulnak fel?

Figyelt kérdés

2017. jan. 9. 19:25
 1/3 anonim ***** válasza:

Ne vedd készpénznek a válaszomat, mert egyáltalán nem vagyok benne biztos, csak a gondolkodással erre jutottam. :D És leírom, ha már más nem írt. Esetleg, ha valaki jobban ért hozzá, az kijavíthatna később, vagy hozzáfűzhetne még valamit.


Szóval:

Az az energia, amit befektetsz, az a rácsenergia (Er), ami pedig felszabadul, az a hidratációs energia (Eh).

Amikor az Er nagyobb, mint az Eh, akkor a folyamat endoterm (hőelvonás a környezettől), amikor pedig az Eh nagyobb, mint az Er, akkor a folyamat exoterm (hőátadás a környezetnek).


Halmazállapot változásnál pedig szerintem az olvadás, a párolgás, a forrás és a szublimáció. Exoterm pedig a lecsapódás, a fagyás és a kristálykiválás.


Tehát ez alapján, ami konkrétan válasz lenne a kérdésedre:

1. Energia KELL az olvadáshoz, párolgáshoz, forráshoz és szublimációhoz.

2. Energia szabadul fel a lecsapódásnál, fagyásnál és kristálykiválásnál.


(remélem nem vezetlek félre :D)

2017. jan. 10. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Halmazállapot változásnál pedig szerintem az olvadás, a párolgás, a forrás és a szublimáció ENDOTERM*


kimaradt ez a szó

2017. jan. 10. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen,aztán később rá jöttem én is,de nagyon szépen köszönöm,természetesen ment a plusz:)
2017. jan. 10. 23:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!