Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mi is valójában a vaskarbid...

Mi is valójában a vaskarbid diagram lényege?

Figyelt kérdés
Tartunk ott hogy letudom rajzolni az egészet, tudom hogy az x tengelyen széntartalom, y tengelyen hőmérséklet van. Node, a tanárom kérdezett valami 4 dolgot az egésszel kapcsolatban. Az egyik a periktetikus sarok ott fennt az a.h.b.i poontoknál na de a másik 3 melyik része és mit takar, vagy mit jelentenek ez az alfa , béta gamma, meg alfa +fe3c. Valaki érthetően elmagyarázná az egész lényegét és mit kell tudni róla? (Megjegyzés: nem kérek 20-30oldalnyi anyagot hogy ebben levan írva címszóval) Józan paraszti ésszel köszönöm :)

2017. jan. 11. 15:06
 1/3 acelsziv ***** válasza:

KB annyi a lényege, hogy ha valahol húzol egy függőleges vonalat akkor látod, hogy adott szénszázaléknál különböző hőmérsékleteken hogyan fog a vas viselkedni. Mikor olvad, hogyan kristályosodik stb.

Valamikor az egészet fejből rajzoltam pontokkal mindennel, de ezt a remek tudást 15 éve nem kellett használnom...

2017. jan. 11. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Oké de meghuznak anyagismeretbol ha csak lerajzolom és nem tudom megmutatni a 4 jellegzetes részt. Buta magyar oktatási rendszer hogy valamit tudj amíg levizsgazol utána meg nem fogod használni.
2017. jan. 12. 23:07
 3/3 acelsziv ***** válasza:
Egyetemi könyvtárban lehet megtalálni Tisza Miklós: Metallográfia c. könyvét. Abban benne van minden.
2017. jan. 13. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!