Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések

A kérdés

Egy rádió rezgőkörét egy 200 pF kapacitású kondenzátorral 468 kHz-es frekvenciára hangoltuk. Mekkora kapacitású kondenzátort kell a rezgőkörrel párhuzamosan kapcsolni, ha azt akarjuk, hogy a kör saját frekvenciája 450 kHz legyen?

Szerintem a megoldás C=2.16 x 10^-10

Keress kérdéseket hasonló témákban: fizika, feladadat, rezgőkör, kapcsolás, induktivitás, kapacitás, frekvencia

01-11 19:46  Privát üzenet  Tetszik 

A válaszok
1 2
Az 216pF ugye?
Nem tudom, számolás nélkül soknak érzem.
Akkor a rezgőkör kapacitás (együttese) 416pF...

A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/20Időpont 01-11 20:56 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

2.16 x 10^-10 az tényleg 216pF.Esetleg valami ötlet hogy hogyan kell elindulni? A 200pF-ból és a 468kHz-ből ki tudtam számolni ezeknek az induktivitását,viszont a másik kondenzátorét nem tudom hiszen annak se a kapacitását se a induktivitását nem tudom pedig onnantól kezdve gyerekjáték lenne a feladat.

# 2/20Időpont 01-11 21:06 Privát üzenet
jÓL GONDOLKOZOL!
Kiszámolod az induktivitást, és rendezed az egyenletet kapacitásra,és újra számolsz.
Meglesz a kapacitás, párhuzamos kapcsolásnál összeadódnak egyszerűen, hiszen a 200 már megvan.

# 3/20Időpont 01-11 21:34 Privát üzenet
216,32pF ami kell..
Elnézést, de nem volt kedvem számolni.
Tudom a forrást, tessék:
[link]

# 4/20Időpont 01-11 21:41 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Eddig jutottam el [link] .Ezután hogyan tovább? A párhuzamosan kapcsolt kondenzátor induktivitását honnan tudom?

# 5/20Időpont 01-11 21:55 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Esetleg az lesz a jó megoldás ha ebben a Thompson képletbe úgy helyettesítek be hogy rezgőkör frekvenciáka 450kHZ az induktivitása 0.000578H és ezekkel a paraméterekkel kiszámolni a kapacitást?

# 6/20Időpont 01-11 22:02 Privát üzenet
"A párhuzamosan kapcsolt kondenzátor induktivitását honnan tudom?"
Ennyire ne bonyolítsd.. A kondenzátornak kapacitása van, a tekercsnek induktivitása.
Az induktivitás ugyanakkora, mint 468kHz és 200pF esetén.
Itt csak a kapacitás változik, azt kell kiszámolni, immár 450kHz és a kiszámolt induktivitás ismeretében.

# 7/20Időpont 01-11 22:07 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Oké,világos most már.Cserébe viszont a legutóbbi számolások is 216 pF-ra vezettek

# 8/20Időpont 01-11 22:09 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Létezik hogy ez a megoldása a feladatnak ?

# 9/20Időpont 01-11 22:09 Privát üzenet
Látom, közben nem olvasol, csak számolsz..
Jól csinálod.

# 10/20Időpont 01-11 22:11 Privát üzenet
1 2

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Hogyan lehet saját dallal bekerülni a rádióba? Kiadó nélkül is lehetséges, pl. a Petőfibe?
Üdv Mindenkinek. Ugyanazt a beszédet és saját zenét is szeretnék közvetíteni 20-30 ember fülébe egy szobában 3 órán keresztül. FM-re gondoltam a zene miatt, de az engedélyköteles...
Hogy lehet tabletról saját rádiót készíteni és hogy lehessen is halgatni?
Vannak-e olyan alkalmazások amikkel saját rádiót készíthetsz?
Tudnátok olyan 3 évnél nem régebbi játékokat ahol még vannak a "saját rádió" vagy angolul "custom radio" lehetőség?
GTA 4-ben megcsináltam a saját zenéimet az Independence fm-hez, meg is találja, de nem játssza le. Mit tegyek?

Kérdések a Közoktatás, tanfolyamok rovatbólKérdések a Házifeladat kérdések rovatból

Minden jog fenntartva © 2017, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Sitemap | Médiaajánlat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelmi szabályok | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu