10. -es fizika (dinamika) TZ egyik kérdése. Mi a válasz?


A kérdés így szól:

Ismeretlen tömegű testet ismeretlen nagyságú erővel gyorsítunk, 1,2N-nal nagyobb erővel 2,5%-kal jobb gyorsulást érnénk el. Mekkora a húzóerő?

A megoldás menete is érdekel köszönöm :)



2017. jan. 15. 15:50
 1/3 anonim ***** válasza:

Newton 2.axiómáját kell felírni.

Az első estre: F=m*a

második esetre: F+1,2N=m*a.


Gondolom nem okoz problémát az egyenletrendszer megoldása, 2 egyenlet 2 ismeretlen...

2017. jan. 15. 19:33
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ de meg így sem ertem igazán. :(
2017. jan. 15. 23:11
 3/3 tatyesz ***** válasza:

A két egyenlet helyesen:


Az első estre: F=m*a

második esetre: F+1,2N=m*1,025a=1,025m*a


A 2.-ba m*a helyére F-et írva:

F+1,2=1,025F /-F

1,2=0,025F /:0,025

48N=F

2017. jan. 16. 07:38