Számítsa ki az x2 + y2 -4x +8y - 5 = 0 egyenletű kör kerületét. Kérlek a megoldásmenetét is írd le. Kösz!! :)
2017. jan. 15. 20:51
 1/3 anonim ***** válasza:

x2-4x+y2+8y=5

(x-2)^2 + (y+4)^2 = 5^2


r=5


Kerület: 2r* pi, tehát 10pi

2017. jan. 15. 21:15
 2/3 anonim ***** válasza:

Sok hasonló feladat közé ez is bekerült:

[link]

2017. jan. 15. 21:27
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2017. jan. 16. 10:57