Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogy mondják angolul hogy "az...

Hogy mondják angolul hogy "az oka az lehet hogy.. "?

Figyelt kérdés
Nem tudom hogy could, should, may vagy mit kellene használjak, ha valaki tudja a választ jó lenne ha az ezek közti különbséget is röviden leírná. Előre is köszönöm!

2017. jan. 16. 19:22
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

The reason could be...

Megmagyarázni nem tudom, rég tanultam ahhz hogy magyarázni tudjam mert már csak érzem :)

2017. jan. 16. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 wrspeed80 ***** válasza:
Should semmiképp, az kellene-pl I should eat less-may v could lehetseges szerintem
2017. jan. 16. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"the reason can be..."


"the reason could be" magyarul annyi, hogy "az oka az lehetne, hogy". igazából a can és a could felcserélhető, ugyanazt sugalljuk vele.


a may az enyhébb a fentieknél, "lehet hogy az, de nem biztos". az én szájízem szerint, a can helyett is használható, szinte ugyanazt jelenti.


"the reason should be" --> "az oknak annak kellene lennie, hogy". olyankor használod, amikor te tudsz valamit amit a másik nem, és ergo kiokítod a másikat, hogy ennek így kellene lennie, nem úgy.

2017. jan. 16. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, a "can"-re gondoltam hogy biztos jó, csak hát nagyon farsan hangzott azzal.


couldot azt hittem csak múlt időre lehet használni.


may-t meg nagyon nem hallottam még használat közben, vagy ha hallottam se ismertem fel, ezért azt nem mertem használni :D.



Köszi a válaszod, mindenkit zöldeztem :).

2017. jan. 17. 13:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!