Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan van ez helyesen leírva?

Hogyan van ez helyesen leírva?

Figyelt kérdés
Főz 30 dkg cukorból és 1,5 dl vízből szirupot közben egy tálba tegyél 24 dkg sovány tejport, 1 ráma margarint, és 30dkg kókuszreszeléket. Erre még melegen öntcsd rá a szirupot és jó alaposan keverd össze. Légmentesen zárd le majd egy éjszakára ted a hötőszekrénybe. Másnap formáz golyókat a masszából, úgy hogy a közepébe egy darabka diót, mandulát, vagy mogyorót helyez! Végül forgasdd meg kókuszreszelélben! Hidd el sikered lesz.

2017. jan. 16. 23:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Főzz

Ráma margarin

öntsd tedd

2017. jan. 17. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
kösz, de elvileg 10 hiba van (pl valahova nem kell vessző)
2017. jan. 17. 00:04
 3/13 anonim ***** válasza:

formázz (golyókat)

helyezz

Végül forgasd (meg)

2017. jan. 17. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
40%
Főzz 30 dkg cukorból és 1,5 dl vízből szirupot, közben egy tálba tegyél 24 dkg sovány tejport, 1 ráma margarint, és 30dkg kókuszreszeléket. Erre még melegen öntsd rá a szirupot és jó alaposan keverd össze. Légmentesen zárd le majd egy éjszakára tedd a hűtőszekrénybe. Másnap formázz golyókat a masszából, úgy, hogy a közepébe egy darabka diót, mandulát, vagy mogyorót helyezz! Végül forgasd meg kókuszreszelékben! Hidd el sikered lesz.
2017. jan. 17. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2017. jan. 17. 00:06
 6/13 A kérdező kommentje:

Megoldottad a feladatot, de viszont hibáztál a szorzásnál.

Elmentem az unokabátyámék, és akkor egy jót szörföztünk a számítógépen.

Elolvastam azt a könyvet, amit ajánlottál.

A lányok a legújabb filmről beszélgettek, és a fiúk pedig kíváncsian hallgatták őket. (ezek hogy vannak helyesen ? )

2017. jan. 17. 00:19
 7/13 chtt ***** válasza:

Látom, vesszőkben nem csak én vagyok zseni... :D


Ami biztos:

Ráma margarint és 30 dkg... (és előtt nem kell vessző, mert felsorolás)

Légmentesen zárd le, majd...

mandulát vagy mogyorót (felsorolásnál szintén nem kell vessző a vagy elé)

Hidd el, sikered lesz!


Ami nem:

, és jó alaposan keverd... (mondatoknál még senki sem tudta megértetni velem, mikor kell az és elé vessző és mikor nem:( - én itt tennék, de...

- gyerekkoromban még minden felszólító mondat végén volt felkiáltójel, manapság... szóval ezt sem értem, de az biztos, hogy ha a receptnél nem kell, akkor egyik mondat mögé sem kell, tehát a Másnapos meg a Végül mondat végére sem. Ha tennék valahová, az a Hidd el... mondat


* * *

Megoldottad a feladatot, de/viszont hibáztál. (vagy de, vagy viszont)

Elmentem az unokabátyámékhoz, és jót szörföztünk a számítógépen.

Elolvastam a könyvet, amit (amelyet?) ajánlottál. (hm, nem igazán tartom szófölöslegnek az "azt a" részt, bár én is hajalmos vagyok fölös szavakat tenni a mondatba, az ami/amely dolgon meg még a nyelvészek is vitáznak, szóval ezt fenntartással kezeld:)

A lányok..., a fiúk pedig... / és a fiúk kíváncsian...

2017. jan. 17. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Főzz 30 dkg cukorból és 1,5 dl vízből szirupot, közben egy tálba tegyél 24 dkg sovány tejport, 1 Ráma margarint és 30dkg kókuszreszeléket. Erre még melegen öntsd rá a szirupot, és jó alaposan keverd össze. Légmentesen zárd le, majd egy éjszakára tedd a hűtőszekrénybe. Másnap formázz golyókat a masszából, úgy hogy a közepébe egy darabka diót, mandulát, vagy mogyorót helyezz! Végül forgasd meg kókuszreszelékben! Hidd el, sikered lesz.


Több, mint 10 hiba van, bár lehet, hogy te írtad el őket.

2017. jan. 17. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

8. vagyok

Egy helyen javítanám:

...mandulát vagy mogyorót helyezz!

A vagy elé nem kell vessző.

2017. jan. 17. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Megoldottad a feladatot, de hibáztál a szorzásnál.

Elmentek az unokabátyámék / Elmentem az unokabátyámékhoz, és akkor egy jót szörföztünk a számítógépen.

Elolvastam azt a könyvet, amit ajánlottál.

A lányok a legújabb filmről beszélgettek, a fiúk pedig kíváncsian hallgatták őket. Ezek hogy vannak helyesen ?

2017. jan. 17. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!