Hogyan kell megoldani ezeket a feladatokat?


Műveletek algebrai törtekkel

1. (3/a+2)-(5/2a-4)+(12/a^2-4)

2. (8a-3/3a^2+3a)-(2a/a^2-1)

Pontos érték

3. e^1+ln5

4. 5^ 25alapú log16-1



2017. jan. 22. 17:15
 1/3 A kérdező kommentje:
(2x/3x-3y)-(7x/3x+3y)
2017. jan. 22. 17:22
 2/3 anonim ***** válasza:
Nincsenek megfelelően zárójelezve a feladatok. Félreérthetőek.
2017. jan. 22. 19:59
 3/3 Arp Du ***** válasza:

A zárójelen belül az egy tört (számláló/nevező)?

1. azonosság (a+2)*(a-2)= (a^2) -(2^2)= (a^2) -4

közös nevező ez lesz: (a+2)*(a-2)

(3*(a-2)/(a+2)*(a-2)) -(5*(a+2)/2*(a+2)*(a-2)) +(12/(a+2)*(a-2))

(3-2,5+12/(a+2)*(a-2))

2017. jan. 23. 20:23