Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Felszólító módba csak második...

Felszólító módba csak második személybe lehet rakni az igét? Kaptam egy feladatot, de nem értem. Ezek a mondatok harmadik személyben vannak. Át kell írni másodikba vagy sem? Valaki? :D

Figyelt kérdés

Alakítsa felszólító módúvá a következő mondatokat!

Edzi magát a helyesírásban.

A munkások festik a kerítést.

Nem fáj a feje.

Lőnek a vadászok.

Kinyitják az ablakot.



2017. jan. 23. 20:25
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Eddze magát a helyesírásban!

A munkások fessék a kerítést!

Ne fájjon a feje!

Lőjenek a vadászok!

Nyissák ki az ablakot!

2017. jan. 23. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 chtt ***** válasza:

Amennyire én tudom, nem.


Eddze magát

fessék

Ne fájjon a feje

Lőjenek

Nyissák ki

2017. jan. 23. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell áttenni másik személybe. A helyes megoldást már leírták. A magyar nyelvben minden számban és személyben lehet felszólító módot alkotni.

olvassak! - olvass! - olvasson! - olvassunk! - olvassatok! - olvassanak!

És ez még csak az alanyi ragozás! :-)

2017. jan. 23. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A felszólító módnak ugyanúgy megvan a 6 alakja, mint a kijelentőnek és mellesleg a feltételesnek. Ez csak formailag felszólító mód, nem feltétlenül jelent kifejezetten felszólítást (a fejedet ugye például nem tudod felszólítani). Akadnak kivételek, amik nagyon nem cselekvést fejeznek ki, pl "fájjak" olyan nyilvánvalóan nincs, hiszen te nem tudsz fájni.
2017. jan. 23. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!