Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Egyes szám első vagy harmadik...

Egyes szám első vagy harmadik személyben írjam a regényem?

Figyelt kérdés

Alapvetően egyes szám első személyre gondoltam, mert úgy személyesebb, közelibb, de ti szerettek ilyen nézőpontból olvasni?

A másik pedig az, hogy vajon lehet olyat csinálni, hogy néha más nézőpontjából írok egyes részeket, de azok egyes szám harmadik személyben lennének?

Köszönöm a válaszokat! :)



#írás #regény #regényírás #nézőpont #egyes szám harmadik személy
2014. aug. 14. 20:41
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha E/1, akkor legyen végig ugyanaz a karakter! Nagyon utálom, ha váltanak és fogalmam sincs, épp kiről van szó.
2014. aug. 14. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én személy szerint nagyon nem szeretem, mert ha nem bírom a főszereplőt (márpedid ez általában Young Adult könyveknél szokott lenni, ahol szinte mindig valami bamba, de megmagyarázhatatlan módon nagyon tökös kiscsaj a főpszereplő), akkor idegesíteni fog a könyv. Másrészt ha csak az ő szemszögét ismerjük, akkor minden esemény, ahol ő nem volt ott valakinek az elmondásából ismerhető meg, ami szintén unalmas tud lenni.
2014. aug. 14. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem vidd végig azt, amelyiket kiválasztottad. Ne válts közben.


Én most E/1-ben írok és többségében ilyen könyveket olvastam. Persze, nem árt egy érdekes főhős.

2014. aug. 15. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Gyémántlány ***** válasza:
47%
Mind a kettő keveredhet, mégpedig úgy, hogy a főhősöknek naplóbejegyzései vannak. Az érdekesebb eseményeket az ő szemükön keresztül láttatod, de alapvetően a történetszálat kívülállóként meséled el.
2014. aug. 15. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 cathilina ***** válasza:

Hát, nagyon jó könyvnek kell lennie ahhoz, hogy az E/1-et nálam eladd. A globális gondolkodásmód híve vagyok, az pedig eléggé egy véleményt hangsúlyoz. Nyilván függ persze a célközönségtől is, az E/1 nem véletlenül a romantikus tiniregényekre jellemző.

Ne váltogass, csak ha rendesen elkülöníted a részeket. Ahogy az egyik előttem író is javasolta, egy E/3-ban írt könyvbe beszúrhatsz néhány naplóbejegyzést, de próbálj egységes maradni.

2014. aug. 15. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Olvastam már könyvet, ahol az E/1-es nézőpont két szereplő között volt felosztva. Az írónő jól meg is oldotta, hogy ne legyen zavaró, a fejezet után mindig oda írta a nézőpontot is.

Pl.:

1. fejezet - Kogan

2. fejezet - Kogan

3. fejezet - Argo

4. fejezet - Kogan

5. fejezet - Argo

stb.


16/l

2014. aug. 17. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!