Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Jogi egyetemre kell erkölcsi?...

Jogi egyetemre kell erkölcsi? Rabositás után tiszta az erkölcsim?

Figyelt kérdés
Ma rabositottak internetes kereskedelem miatt ahol meggyanúsítottak azzal hogy nem küldök el a vevőknek termékeket, vagy éppen késve küldöm el . Ezekről vannak bizonylatok . Most fogok felvételizni Debrecenben a jogaszati-n, ez hátrányt fog-e jelenteni felvételin ? Vagy egyáltalán kérik-e ? Holnap egy ügyvédet keresek fel az ügy érdekében . Csak tapasztalt válaszok érdekelnének . A helyesírásért elnézést kerek, hirtelen írtam telefonról .

#jogi egyetem #erkölcsi bizonyítvány #rabositas #felvételi egyetemre kell erkölcsi ?
2017. jan. 25. 20:38
 1/9 anonim válasza:
Nem szoktak kérni ,nyugodj meg .
2017. jan. 25. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Felvi.hu


Ha látod, hogy követelményként csatolni kell az erkölcsit, akkor kell. Ha nem, akkor nem.


Az erkölcsi bizonyítványba bejegyzés jogerős, elítélést tartalmazó határozat alapján történik. Az esetedben még bírósági tárgyalás sem volt, nemhogy ítélet. És egyébként is, a hátrányos jogkövetkezmény "törlődik" (mentesülés) a büntetés nemétől és mértékétől függően.


Elképzelni nem tudom, hogy milyen nevesített tényállásba illik bele, hogy nem illetve késve küldtél el valamit. Legfeljebb csalás lehet... De te gondolom tudod, hogy mi alapján folyik ellened eljárás.

2017. jan. 25. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem kérnek
2017. jan. 26. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm ! Megnyugtató...

Tehát ha valaki "büntetett előéletű" azt is felveszik Jogra? Csak általánoságból kérdezem.

2017. jan. 27. 10:18
 5/9 anonim ***** válasza:
Igen, de utána például az ügyvédi kamarába nem veszik fel
2017. jan. 27. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ez sem feltétlenül igaz, mivel az elítéléshez fűződő hátrányos jogkövetkezmények alól a büntetett személy mentesül. Vagyis tiszta lesz az erkölcsi.
2017. jan. 27. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ma derült ki hogy nem tudtak a nyilvántartásba rakni, mivel elfelejtetttek aláíratni a ujjlenyomatos papírokat. Kértek rá hogy mennyei be írják álla , mert nem tudnak nyilvántartásba rakni . Fogadtam egy ügyvédet,
2017. jan. 27. 22:39
 8/9 anonim ***** válasza:
Nyilván erkölcsi nélkül nem veszik fel
2017. jan. 28. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Hogy érted hogy nem vesznek fel ?
2017. febr. 20. 15:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!