Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mi az a bonyodalom, a Toldiban?

Mi az a bonyodalom, a Toldiban?

Figyelt kérdés

Holnap írok a Toldiből TZ-t.De viszont nem tudom hogy mi az a bonyodalom,mármint a Toldiban értem de a fogalmat nem tudom.És még egy kérdés: Milyen verselésű a Toldi?

Előre is köszi,mindenkinek aki tud segíteni..!:)


2010. máj. 6. 18:36
 1/4 anonim ***** válasza:
2010. máj. 6. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

verselése:hangsúlyos,négyütemű,asszem felező tizenkettes

párosrímű(a a b b)

bonyodalom:A bonyodalom a drámaai mûveknek az a része, melyben megindul és kibontakozik az alapszituációból következô eseménysor. Ha a cselekmény összeütközésre, konfliktusra épül, egyre kiélezettebbé válik a drámai harc, a két egymással szembenálló törekvés egymás elleni küzdelme. Az események sorában bontakozik ki a szereplôk jelleme és kapcsolatrendszere.

Ez a Toldiban az ötödik ének,a nyolcadik és kilencedikben van.

Ha valami nem megy írhatsz privit is én most fogok belőle vizsgázni :)

2010. máj. 6. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm,az első linkel sokat segítettél,de igazán még nem találtam meg a bonyodalomra a válasz:)
2010. máj. 6. 19:03
 4/4 anonim ***** válasza:
Kicsit hátratetted azt a bonyodalmat az ötödikkel... Az, hogy megöl két farkast? A főbonyodalom napnál világosabban a harmadik énekben van, amikor megöl egy embert, és ezért menekülnie kell, és felborul az egész addigi élete. Kisebb bonyodalom már a ásodikban is, amikor összekap a bátyjával.
2010. máj. 6. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!