Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Magyar esszé (97 szó) lefordít...

Magyar esszé (97 szó) lefordítása angolra (? )

Figyelt kérdés

A többi esszét lefordítottam, de erre már sajnos nem maradt időm. Az az igazság, hogy kissé nehézkesen megy a fordítás, és ezt a 97 szavas esszét nekem kb. 1 órába telne lefordítani. Tudom nem mentség, hogy holnapra még ezen kívül más tantárgyakra is kell tanulnom (TZ-k miatt), de ez az igazság.


Nagyon hálás lennék, ha valaki segítene nekem.


Előre is köszönöm a segítséget.


A szöveg:

Szolnok az Alföld közepén, Budapesttől 100 km-re, a Tisza partján, a Zagyva torkolatánál fekszik. A természeti adottságok közül kiemelkedő, hogy a város és térsége igen gazdag élővizekben. Szolnok közlekedés-földrajzi helyzete a vasúti, a közúti és a vízi, légi szállítások tekintetében egyaránt kedvező. A város közlekedési adottságai a legjobbak közé tartozik. A híresebb múzeumok közé tartozik a Damjanich János Múzeum, valamint a Szolnoki Galéria. Az itt található építészeti emlékek közül érdemes kiemelni a Szolnoki várat, az Evangélikus templomot, a Szigligeti Színházat. A Szolnokon található híresebb szobrok, emlékművek közé tartozik a Damjanich-emlékmű, a Mária-oszlop, és a Szent István-szobor.


2010. máj. 6. 19:41
 1/1 anonim ***** válasza:

Szolnok is located in the middle of the Great Hungarian Plain at the confluence of the Tisza and Zagyva, 100 km far from Budapest. The city is surpassingly rich in water.The city's geographical and traffic location is favorable in train , vehicular,and air transport. Szolnok's traffic is rank among the best. The János Damjanich Museum and the Galery of Szolnok are famous all over the country. We must emphasize the Castle of Szolnok, the Evangelist Church and the Szigligeti Theater. The Damnjanich Memorial, the Marie Column and the Saint Stephen Statue are


Az utolsó mondatra már elment minden angol tudásom...azt csak befejezed =)

2010. máj. 6. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!