Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » 9. osztály függvények, valaki...

9. osztály függvények, valaki segítene?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 9.es vagyok, és matekból a függvényeket, illetve a függvény ábrázolást nem értem :( pl azt hogy a 3x-2-t hogy kell ábrázolni. Meg a számolást se nagyon értem.. :(

2017. jan. 29. 20:23
1 2
 1/11 anonim válasza:
72%
Szia lehet ne jol mondom de én ugy tudom h ha nézzük a példádat 3x-2 akkor a -2-t megkell keresd az y tengelyen aztán kilépsz egyet jobbra (mindig jobbra) és 3-at mész felfelé ha meg pl -3 akkor lefelé....remélem tudtam segíteni! :))
2017. jan. 29. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
80%

Nálam a legegyszerűbb módszer ha élőben megkérdem a jobb matekos osztálytársaimat, mert szerencsére mindig segítőkészek.

18/L

2017. jan. 29. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
66%
3x-2? Az inkább ötödik osztály. De mivel annyira rendes vagyok, elmagyarázom. Van egy gépem. Ha bedobok valamit, kidobja a háromszorosa minusz kettőt. Pl. 0/-2, 1/1, 2/4. Megkeresed az X tengelyen a az 1-et, és lemész két négyzetet. Bepöttyözöd. Megkeresed az X tengelyen a 2-t, felmész 4 négyzetet, bepöttyözöd. És így tovább. Összekötöd a pontokat, és ebben az esetben, mivel lineáris függvényről van szó, egy egyenest fogsz kapni. Feltéve hogy az értelmezési tartomány a valós számok halmaza.
2017. jan. 29. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
78%

Én is tudok ajánlani egy segítséget:

[link]

Vagy többet: [link]

2017. jan. 29. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
80%
Helyesbítés: 1-nél felmész egyet. 0-nál kell kettőt lemenni. Amúgy az is jó, amit az első mond. Az x együtthatója (jelen esetben a 3) a függvény meredeksége, azaz ennyit megy fölfelé, mialatt egyet megy jobbra. A konstans (jelen esetben a -2) pedig azt jelzi, hol metszi az egyenes az Y tengelyt.
2017. jan. 29. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

y=mx+c


Az m az egyenes meredekségét adja meg a c pedig azt hogy hol metszi az egyenes az y tengelyt


ha innen nem tudod ábrázolni akkor alaposabb korrepetálásra szorulsz mint amit itt el lehet követni

2017. jan. 29. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Azért 3x-2 mert csak most írtam valamit :'D

magántanár.. anyám megígérte hogy mehetek, most meg a pénz miatt nem xD kész vicc. És ezen múlik hogy megbukok. na mind1, ezt csak azért mondtam mert írták hogy korrepetálás kell..

2017. jan. 29. 20:54
 8/11 A kérdező kommentje:
De amúgy miért kell 2 négyzetet felmenni vagy lemenni?
2017. jan. 29. 20:56
 9/11 anonim ***** válasza:
56%
Az X tengelyen van, amit bedobsz a gépbe, az Y tengelyen, ami kijön. Azért kell 2-t lemenni (az X tengely 0 pontjánál), mert -2 a konstans. (3x - 2)
2017. jan. 29. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
56%
Merre laksz (város) ha esetleg a közelemben, szívesen segítek ingyen is.
2017. jan. 29. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!