Matek, valaki segítene?

Figyelt kérdés

Tudtok olyan természetes számot, amely négyzete az összes, 0-tól különböző számjegyet tartalmazza, és mindegyik számjegy csak egyszer szerepel a két szám valamelyikében ?


Előre is köszönöm !!!



2017. jan. 30. 15:18
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha N^2 -ben minden nullától különböző számjegynek szerepelnie kell, és minden számjegy csak egyszer szerepelhet N és N^2 jegyei között, az azt jelentené, hogy N -ben nem szerepelhetnek nullától különböző számjegyek. Vagyis ekkor nincsen ilyen szám.


Biztosan jól írtad le ezt a feladatot? :D Meg.. ez középiskolai házi feladat..? :D

2017. jan. 30. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 curiousgeorge09 ***** válasza:

Sziasztok! Lehet, hogy le leszek pontozva a beleszólásomért, de sebaj.


Kedves első! Abszolút igaz, amit írtál, de én kicsit továbbvittem a dolgot. Tételezzük fel, hogy Kérdező rosszul írta ki a feladatot, és helyesen így hangozna:


Van-e olyan N természetes szám, amelyre igaz, hogy N és N^2 számok valamelyikében pontosan egyszer fordulnak elő az 1-9 számjegyek? (Vagyis az 1-es, 2-es... 9-es számjegyek mindegyike elő kell, hogy forduljon N-ben, vagy N^2-ben, de csakis az egyikükben.)


Ez így már érdekes feladatnak tűnik. A megoldásai a következők:


N=567, N^2=321489

vagy

N=854, N^2=729316


És tudom, hogy nem én vagyok a kérdező, de örülnék, ha valaki okos matekos logikus úton meg tudná mondani, hogy miképp lehet levezetni a dolgot, hogy eredményt kapjunk. (Én egy programot írtam, ami megkereste, mert papíron nem jutottam túl sokáig.)


Szép napot mindenkinek!

2017. febr. 2. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!