Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Valaki eltudná mondani hogy...

Valaki eltudná mondani hogy kell ezt a feladatot megcsinálni?

Figyelt kérdés
A zeneiskolába minden gyerek legalább 1 hangszeren tanul. Hegedű 32, zongora 36 fuvola 2. Három hangszeren senki se tud. 2hangszeren 25en játszanak ebből 8 hegedül és zongorázik.kérdés h hányan fuvoláznak? (amit meg végképp nem értek) igaz e hogy az évfolyamba legalább 11 diák születésnapja ugyanarra a napra esik?

2017. jan. 30. 16:38
 1/3 A kérdező kommentje:
*fuvola 28
2017. jan. 30. 16:39
 2/3 anonim ***** válasza:

Hát...izé...nem 28-an? Vagy csak én nem értem?

Az elsőt egyébként halmazábrával kell megoldani (ha a kérdésben nincsen benne a válasz).

A másodiknál az a lényeg, hogy ha legalább 366*11= 4026 diák jár a zeneiskolába, akkor biztos, hogy legalább 11 diák születésnapja ugyanarra a napra esik. Ha 4026-nál kevesebben, akkor nem biztos, de előfordulhat (de a leírás alapján szerintem nem jár ennyi diák az iskolába).

Nagyon furcsák ezek a feladatok. Vagy rosszul írtad ki, vagy rosszul értelmezem, vagy rossz az eredeti feladat.

2017. jan. 30. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Mármint a kérdés az hogy hányan csak fuvoláznak és semmi más hangszeren. Mert ami a feladat leírásba van az az hogy összesen hányan fuvoláznak beleértve azokat akik kettő hangszeren is játszanak
2017. jan. 30. 19:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!