Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Angol fordításban tudnátok...

Angol fordításban tudnátok segíteni? Nem megy ez nekem, de nem szeretnék megbukni, ezért fordultam ide!

Figyelt kérdés

Ezt a kis szöveget kaptuk lefordításra:

''When I am ill I call my GP(general practitioner), and make an appointment.


I was ill in winter. I had flu/ a cold. I had a headache, a sore throat and a bad cough. I had a runny nose, I had no appetite. I lost my voice. I sneezed a lot, and I had a temperature of 38.5. ( I had a fever.) I also had a pain in my chest. (I suffered from insomnia). I called my GP's assistant and made an appointment. I went there and waited in the waiting room. When it was my turn, I went into the surgery. He looked at my throat, listened to my heart and lungs. He felt my pulse, took my blood pressure and gace me a thermometer to take my temperature. He diagnosed my illness and prescribed some medicine. The doctor told me to stay in bed for a few days and take the medicine three times a day after meals. He also told me to drink a lot of hot tea with lemon. I got all the pills at the chemist's. It took me about a week to recover./ I didn't go to school for a week. I went back for a check-up 4 days later.''


Megköszönném ha valaki tudna ebben segíteni! ^_^



2017. febr. 16. 21:36
 1/2 anonim ***** válasza:

ha végképp nem megy, google fordítóval kapott magyar szöveg egészen érthető lesz, persze át kell fogalmazni, hogy ne tűnjön egy buta robot fordításának.


[link]

2017. febr. 16. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Mikor beteg vagyok felhívom a háziorvosomat és kérek egy időpontot.

Beteg voltam a télen. Influenzás voltam. Fájt a fejem, a torkom és csúnyán köhögtem. Folyt az orrom, nem volt étvágyam. Elment a hangom. Sokat hapciztam és 38,5 fokos lázam volt. A mellkasomban is fájdalmat éreztem (álmatlanság gyötört). Felhívtam a házi orvosom asszisztensét és időpontot kértem. Elmentem és vártam a rendelőben. Mikor sorra kerültem, bementem a praxisba. Megnézte a torkomat, meghallgatta a szívverésem és a tüdőmet. Megmérte a pulzusom, vérnyomásom és a lázamat. Megállapította a betegségem és felírt pár gyógyszert. Az orvos azt mondta, hogy maradjak ágyban pár napig és étkezés után, napi 3x vegyem be a gyógyszert. Azt is mondta, hogy igyak sok citromos teát. Kiváltottam az összes gyógyszert a patikából. Egy hetet vett igénybe a gyógyulásom./ Nem mentem iskolába egy hétig. 4 nap múlva mentem vissza ellenőrzésre.

2017. febr. 17. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!