Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Angolban a reported speech...

Angolban a reported speech -ben honnan lehet tudni hogy éppen a told -ot vagy a said that -et kell használni?

Figyelt kérdés

2017. febr. 18. 09:30
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Told akkor, ha valakinek mondja, pl. told me, told you.

Said, pedig ha csak általánosságban mondott valamit.

2017. febr. 18. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Pofonegyszerű: told, ha megmondja, hogy kinek, said, ha nincs részeshatározó.

He said he was hungry. He told his mum he was hungry. Alternatív megoldásként még létezik a he said to (his mother), de akkor kell a to.

2017. febr. 18. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ez tényleg könnyű. Köszi mindkettőtöknek
2017. febr. 18. 18:18
 4/8 anonim ***** válasza:
47%

Says refers to any kind of speech, tell is only used to mean" instruct" or " inform".After tell, we usually say who is told. - She told me that she would be late.

Say is most often used without a personal object. - She said that she would be late.

If we want to put a personal object after say, we use to. - And I say all the people of this great country...

Tell is not used before objects like a word, a name, a senrence, a phrase. - Alice said a naughty word this morning.

We do not usually us it after tell to refer to a fact. What time's the meeting? I'll tell you tomorrow.'

Tell can be used without a personal object in a few expressions. Common examples: Tell the truth, tell a lie, tell a story/joke.

Use of tell to mean ' distinguish', 'understand', as in tell the difference, tell the time.

2017. febr. 19. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

A tell/told vonzata: sy sg. Elmond valakinek valamit. Peter told Mary to love him. I was told to go home.

A say/said: (el)mond valamit. H

2017. febr. 19. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

11.56kor írt válasz válaszolójának.

Én vitatkoznék veled mert ha a tell/told után teszel to-t ( szóval tell to) akkor oda már kell egy cselekvés mivel az felszólítás. Szóval nem mondhatod azt hogy 'He told to his mum he's hungry' mert annak semmi értelme. Ha már azt írod hogy 'He said he is hungry. He told to his mum to cook dinner.' az úgy már jó.

2017. febr. 22. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

#6, most miattad abbahagytam a szkennelést 2 percre, hogy utánanézzek, de nincs olyan, hogy a tell parancsoló értelmében lenne egy to a parancs címzettje előtt.

A tell után közvetlenül gyakorlatilag sosincs to.

2017. febr. 22. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Taron05, nem tudom, mivel vitatkozol, én ugyanis egy büdös szóval nem mondtam, hogy a tell után kell a to. Az, hogy megmondja, kinek, nem jelenti azt, hogy to is kell. Egyébként a függő felszólító mondatot nem nevezném reported speech-nek, az reported command.
2017. febr. 22. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!