Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Fizika feladat megoldása mi...

Fizika feladat megoldása mi lehet? Optika.

Figyelt kérdés

üveglemezre párhuzamos fénynyaláb érkezik az üveg síkjával 30 fokos szöget bezárva.


A fény 1 része az üveglemez első felületéről visszaverődik, másik része az üvegbe megtörve belép. Mekkora szöget zárnak be az üvegben haladó és az első lapon visszaverődő fénysugarak? Az üveg törésmutatója 1,5.) Sima törésnél, ha kiszámolom a sinalfa/sinbéta=1,5 képlettel, béta 19 fok lesz.


úgy gondolkoztam, hogy mivel a visszaverődési szög is 30 fokos lenne, attól számítom, de úgy az első felületről visszaverődő és a második felületben megtört fénysugarak közti szög 101 fok lesz, a megoldás szerint pedig 89. hol a hiba?


itt illusztrálom, mire gondolok:

[link]



2017. febr. 24. 19:21
 1/1 Hominida ***** válasza:

Nekem 89 helyett 85 jön ki. Nem tudom, miért.


Vigyázz arra, hogy a belépési szög a merőlegessel bezért szög, vagyis 60°. arcsin(sin 60)/1.5)=35,3°.

2017. febr. 26. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!