Egy derekszogu haromszogben az atfogohoz tartozo magassag az átfogót 2 olyan szeletre bontja amely a magassaganal 2 cm rel rovidebb illetve 6cm rel hoszabb mekkora a kerulete?


2017. márc. 1. 11:18
 1/2 anonim ***** válasza:

magssága m

átfogo két szelet m-2 és m+6


magasságtétel: m^2=(m-2)(m+6)

ezt kell megoldani

2017. márc. 1. 11:56
 2/2 anonim ***** válasza:

Magasságot jelöljük mondjuk m-mel.

m^2=(m-2)(m+6), m^2=m^2+4m-12, ahonnan m=3. Többi meg Pitagorasz-tétel meg egy összeadás.

2017. márc. 2. 18:39