Van-e olyan lineáris függvény, amelynek értékkészletébe az 5 beletartozik de a 6 nem?

Köszönöm szépen lecci magyarázd is meg hogy miert koszonom szepen

2017. márc. 1. 16:12
 1/7 anonim ***** válasza:
78%

[link]


f(x) = 5

2017. márc. 1. 16:24
 2/7 anonim ***** válasza:
21%

Ahhoz hogy a hat ne legyen eleme, csakis fuggoleges lehet, igy a fuggveny f(x)=5

Igy nincs hozzarendelve x, csak y(5), ezert fuggoleges a fuggveny

2017. márc. 1. 17:47
 3/7 dq ***** válasza:
32%

Nincs.

Ha az 5-öt felveszi valahol, azaz létezik 'a' szám, hogy f(a)=5, akkor

f(6/5*a)=6/5*f(a)=6, tehát a 6-ot is felveszi valahol.

2017. márc. 1. 18:31
 4/7 dq ***** válasza:
54%

A konstans 5, és csak ez.


Nem konstans lineáris függvény

y=mx+b alakú, ahol m nem nulla, ez

x=(6-b)/m helyen felveszi a 6-ot.

2017. márc. 1. 18:42
 5/7 anonim ***** válasza:

Szuper, hogy lepontoztok, amikor ott van a linken, hogy a konstans függvény is lineáris függvény, ugyanis a képe egyenes. Bármilyen meglepő!


A függőleges egyenes pedig kapásból nem is függvény, nemhogy lineáris függvény lenne... Arról nem is beszélve, hogy ha függvény is lenne, akkor sem lenne jó megoldás.

2017. márc. 2. 08:41
 6/7 anonim ***** válasza:
dq: Ha szűkíted az értelmezési tartományt megfelelően, akkor akárhány ilyen függvényt tudsz kreálni
2017. márc. 2. 09:54
 7/7 dq ***** válasza:

#6:


a következő oldalon ír arról a sulinetes néni/bácsi, hogy


> 1. A lineáris függvényeknek (és még sok más függvénynek, amelyekkel később találkozunk) az értelmezési tartománya és az értékkészlete is a valós számok halmazának egy-egy részhalmaza volt.


Miközben az R->R jelölést ők maguk csak a teljes téren értelmezett függvényekre értik (pár oldallal korábban így vezették be), illetve az alternatív definíciójuk a lineáris függvényre, miszerint olyan függvény, amelynek képe egyenes, szintén nem engedi meg az olyan függvényeket, amelyek valahol nem vesznek fel valamit.


Csodálatos hogy egy inkonzisztens definíció a feladat.


((Mindamellett a 'lineáris' kifejezés alatt pár évvel később mindenki csak olyan függvényeket fog érteni, amelyeknek a hasából a lineáris kombináció kimászik, speciálisan f(0)=0.))

2017. márc. 2. 10:40