Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Eddig jó? Hogyan tovább? (matek)

Eddig jó? Hogyan tovább? (matek)

Figyelt kérdés
[link] Lineáris függvényt tanulunk és ez a házim,eddig jó?Hogyan tovább?

2016. dec. 6. 19:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Igen, eddig jó. Mit kell még csinálni? Miért nem ábrázolod? (mindent tudsz hozzá).
2016. dec. 6. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Ha ábrázolni szeretnéd, akkor kihasználhatod azt, hogy tudod, hogy ez egy lineáris=egyenes függvény, vagyis a függvény képe egy egyenes lesz. Mivel azt is tudjuk, hogy a síkon két (különböző) pont egyértelműen meghatároz egy egyenest, ezért annyit kell csak tennünk, hogy ábrázolunk két pontot az egyenesről (érdemes olyan egész x-eket választani, amikre a függvényérték egész lesz, itt most nincs különösebb probléma), és azokat egy vonalzó segítségével összekötöd.
2016. dec. 6. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Szóval most akkor be kell helyetesítenem az x helyébe olyan számokat amiket elvégezve(azaz 4szer X egyenlő vagy nagyobb legyen mint -8?) ezt a jelöléses dolgot nem tudom..
2016. dec. 6. 23:14
 4/15 A kérdező kommentje:
ezt valaki megcsinálná nekem,hogy lássam mégis innen hogyan kellene tovább?mielőtt bárki feltételezné,nem az a cél hogy kész legyen a házim és én legyek a menő manó,csupán én már félig el jutottam és így könnyebb megérteni.
2016. dec. 6. 23:21
 5/15 A kérdező kommentje:
utána néztem szóval most ezt úgy ábrázoljam hogy ami a b értékem(jelen esetben 8) az lesz a y tengelyen és az m-em ami most 4 azt azt jelenti hogy a 8-tól egyet jobbra és 4-et lépek fel?
2016. dec. 6. 23:29
 6/15 anonim ***** válasza:

Nem; x helyére beírhatsz akármilyen számot (érdemes a 0-hoz közeli számokat választani, mivel minél messzebb vagyunk tőle, annál messzebb kerülünk az x-tengelytől, így nehéz lesz a pontokat jelölni).


Például x=1 esetén: 4*1+8=12, ezt úgy kellene ábrázolni, hogy az x-tengelyen megkeresed az 1 számot, majd onnan 12-t felfelé lépsz. Ahova jutsz, azt a pontot jelölöd. Amit felrajzoltál abban ezt nem tudod jelölni, mivel csak 7-ig van jelölve a skála. Ugyanezen probléma miatt az x=0 helyen a 8-at sem tudod. Viszont negatív számoknál már jó lesz:


x=-1 esetén: 4*(-1)+8=4, tehát elmész a -1-hez, onnan felfelé 4-et.

x=-2 esetén, ezt már kiszámoltad. Elmész a -2-höz, majd 0-t lépsz felfelé (vagyis maradsz a tengelyen.


Ha mondjuk x=-4 helyen ábrázolnád, akkor annak értéke 4*(-4)+8=-8, ekkor a negatív előjel miatt a -4-ből lefelé kellene 8-at lépned.


Amit írtál, úgy is lehet, mivel látható, hogyha az x-et 1-gyel növeljük, akkor értéke 4-gyel fog változni (ezt egyébként az egyenes meredekségének nevezzük), ám ez csak egész számok esetén van így; ha például (2/3)x+5 lenne a függvény, akkor máshogyan kellene lépkedni, viszont két pontot itt is könnyen tudunk jelölni (pl. x=0 és x=-3 helyeken), aztán ha ezek megvannak, akkor összekötjük őket vonalzó segítségével.

2016. dec. 7. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
[link] Ahogy mondtad itt van jelöltem a két pontot,így jó?Most már csak egy vonalzó segítségével össze kell kötnöm?
2016. dec. 7. 07:38
 8/15 anonim válasza:
Nem, a bejelölt pontok nem lesznek az egyenesen, rossz pontokat jelöltél. Az eddigi számolásodból kijött, hogy a (-2;0) és (0;8) pontokban fogja metszeni a tengelyeket. Ezeket rajzold be és kösd össze.
2016. dec. 7. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Mi alapján jelölted ezeket a pontokat? (Csak azért kérdezem, hogy tudjam, mit magyaráztam rosszul.)
2016. dec. 7. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Rá jöttem hogy én néztem valamit félre szóval a 4-nél megjelölöm és onnan 1-et jobbra és 8at fel?
2016. dec. 7. 14:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!