Segítsen valaki. Bennfoglalás feladat helyesen a tanárnő szerint: 3+3+3+3=12,4x3=12,12:3=4 12/4=3 Miért nem jó a 12:4=3,12/3=4 megoldás?


(12db alma csoportosítása megtörtént, ahogy tanították. 4 bekarikázott csoportban 3-3db alma van)

Számtan nyelven:

3+3+3+3=12, 4x3=12, ez idáig oké....de innen jön a feketeleves. a fiam szerint 12:4=3, 12/3=4


de a tanárnő szerint ez nem jó, hanem 12:3=4 illetve 12/4=3 ez a helyes. Számomra és szerintem sokunknak totálisan értelmezhetetlen, hogy mi a valós különbség, így sajnos elmagyarázni sem tudom neki....sajnos totál nem érti. Kérem segítsen valaki, hogyan lehetne elmagyarázni érthetően neki hogyan kell megoldani, hogy legközelebb ne 3-ast kapjon erre a a feladatra.



2017. márc. 6. 19:25
 1/3 anonim ***** válasza:

Én értem a különbséget: nem arra vagy kíváncsi, hogy a 12-ben a 4 hányszor van meg, hanem hogy a 3 hányszor van meg.. a 4*3 -at akarod megfordítani, nem a 3*4-et.. Tudom ez így szőrözésnek tűnik, de ez a különbség:


4*3=3+3+3+3

3*4=4+4+4.


Természetesen az eredményük ugyanaz, de a 4*3=12 -nek azt érti a "megfordítása alatt", hogy hányszor 3 a 12, vagyis 12/3.

2017. márc. 6. 19:33
 2/3 dq ***** válasza:

Fogd fel úgy, hogy a valós különbség _minden_.


Gyökeresen más a két osztás, csak véletlenül megegyeznek számszakilag. Talán ez a legtisztább, ha a tökéletes ellenpólusára helyezkedsz annak, amit most gondolsz.

((ahogy szorzásból is kettõ van))


A különbséget biztos hogy jobban megtalálod az interneten, mint ahogy én le tudnám írni.


- -


Nem tudom mennyire lesz lényeges késõbb, és mennyire jó ötlet mondjuk valami memoriterrel kibekkelni a dogákat -- alapvetõen nem szokott rossz stratégia lenni az, ha az ember nem szembe megy, hanem párhuzamosan.

A ráfordított idõnél (amíg küzd hogy értelmezze a tankönyvet, vagy a google-ben található magyarázatokat) sokkal többet nem veszthet, ha megérti azt is, amit a tankönyv írói és a tanárok várnak el.

2017. márc. 6. 19:41
 3/3 Brain Storming ***** válasza:
Olyan módon is lehet értelmezni, mint a kombinációknál: 12 elemből hány 3 tagú, ill. 4 tagú csoportot tudsz képezni. Ha így nézed, akkor érthető, hogy a két osztás, v szorzás (3*4 ill. 4*3) teljesen mást jelent. Hasonlóképpen a könyvelésnél is más a -5+6 és a 6-5 jelentése (az első 5 egység befektetést és utána 6 egység bevételt jelent, míg a másik 6 egység bevételt jelent és utána 5 egység levonást ... teljesen más, hiába azonosak számszakilag :D )
2017. márc. 7. 14:34