Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Jól értelmeztem ezt a német...

Jól értelmeztem ezt a német szöveget?

Figyelt kérdés

A német szöveg: Der Aschermittwoch stellt im Christentum der Westkirche den Beginn des 40-tägigen Fastens dar und soll an die 40 Tage erinnern, die Jesus fastend und betend in der Wüste verbrachte. Die Fastenzeit umfasst 46 Kalendertage und dauert bis Karsamstag, die sechs fastenfreien Sonntage (1.-5. Fastensonntag und Palmsonntag) werden nicht mitgerechnet.


Ahogy fordítottam: Hamvazószerda a nyugati, keresztény egyházhoz köthető, kezdete a 40 napos böjt amivel megemlékezünk Jézus sivatagban töltött imádkozásáról és böjtöléséről. Magában foglalja a 46 naptári napot ami egészen nagyszombatig tart a 6 vasárnap kivételével (1.-5. vasárnap, a nagyböjt és virágvasárnap).


És ezt a szöveget hogyan kéne fordítani?:

Das Datum des Aschermittwoches wird, wie bei vielen Festen des Kirchenjahres, nach der Osterformel des beweglichen Osterfestes berechenet. Danach ist der Aschermittwoch am 46. Tag vor dem Ostersonntag. Der frühestmögliche Termin ist der 4. Februar, der spätestmögliche ist der 10. März.



2017. márc. 6. 19:38
 1/3 anonim válasza:

Az első fordítás alapvetően jól adja vissza az eredeti szöveg tartalmát, bár én pontosabban adtam volna vissza a nyelvtani szerkezeteket.

A másik szöveget így fordítanám: Hamvazószerda dátumát, az egyházi év sok ünnepéhez hasonlóan, a mozgó húsvéti szabály alapján számítják. Ennek alapján hamvazószerda a húsvét vasárnap előtti 46. nap. A legkorábbi dátuma február 4-e, legkésőbbi március 10-e.

Egyébként milyen suliba jársz, ahol ilyen nehéz szöveget adnak fel fordítani?

2017. márc. 6. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A (hamvazószerda) legkorábbi lehetséges dátuma február 4., a legkésőbbi lehetséges dátuma pedig március 10.
2017. márc. 6. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Amúgy 9.-es gimnazista vagyok és német spec. es osztályba járok, van hogy hosszabb és nehezebb szöveget kapunk lefordítani.
2017. márc. 6. 20:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!