4,8*10^24 vízmolekulával 0. 034 mol konyhasót oldunk fel. Milyen töménységű az így kapott oldat?


a., tömegszázalékban?

b., anyagmennyiség-százalékban? (mol%)



2017. márc. 8. 22:01
 1/1 Arp Du ***** válasza:

6*10^23 db vízmolekula: 1 mol

4,8*10^24= 48*10^23 db vízmolekula: ? mol


48*10^23 / 6*10^23= 8 mol víz


a)

NaCl tömege= 0,034 mol *NaCl moláris tömege

H2O tömege= 8 mol *H2O moláris tömege

tömeg%= NaCl tömeg/(NaCl tömeg +H2O tömeg)


b) mol%= 0,034 mol/(0,034 +8 mol)

2017. márc. 9. 09:31