Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » El tudná nekem valaki magyaráz...

El tudná nekem valaki magyarázni, hogy mi a különbség az osztás és a bennfoglalás művelete között?

Figyelt kérdés

2017. márc. 14. 14:53
 1/9 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem ugyanaz a kettő, de simán lehet hogy tévedek:D
2017. márc. 14. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
49%

De igaza van az elsőnek...


Ugyan az... Lényegében annyi a különbség hogy az osztás és a benfoglalás jele más (2:1 vagy 2/1)


Lényegéven ugyan az... És mindkét formában felírhatjuk ezeket.


Az osztást mondjuk leggyakrabban a törtek írásakor vagy azokkal való számolásoknál használjuk.

2017. márc. 14. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 chtt ***** válasza:
48%

(csak halkan és zárójelben jegyzem meg, hogy gyerekkoromban nem létezett bennfoglalás... sőt gimisként sem tanítottak ilyesmit -- fősulin már nem kellett matekoznom, szóval nem tudom, mikortól létezik a fogalom


találtam egy ilyet:


"A részekre bontás és bennfoglalás közötti különbség:

1. Váltsd be a 35 Ft-ot ötforintosokra !

megoldás: 35-ben az 5 = 7.

2. Oszd el 35 Ft-ot 5 egyenlő részre!

35 ötödrésze= 7."


inkább nem mondok semmit:)

2017. márc. 14. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
90%

Tudtommal a bennfoglalás az a maradékos osztás.

Tehát 18 bennfoglalva 10-zel az "1 maradt a 8".

18 osztva 10-zel pedig 1,8.

De javítsatok ki, ha tévednék.

2017. márc. 14. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
0%

Nagyon is sok különbség van az osztás és a bennfoglalás között!


Például: van 30 db ceruzád. Oszd szét 6 gyerek között!

30/6 = 5, azaz a 30 6 egyenlő részre osztva 5, azaz egy gyerek 5 ceruzát fog kapni.


van 30 db ceruzád. Oszd el hatossával!

30:6 = 5, azaz 30 ceruza hatossával 5 gyereknek lesz elég és minden gyerek 6db ceruzát kap.


A számok ugyanazok, de nem mindegy!

2017. márc. 15. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 chtt ***** válasza:

" Nagyon is sok különbség van az osztás és a bennfoglalás között! "


Értem én, értem, de akárhogy lepontoztok is, amíg nem létezett a bennfoglalás - mert nem létezett az én időmben (igaz, mi még nem matekot, hanem számtan-mértant tanultunk) -, valahogy csak bírtunk nélküle élni. Felnőttünk, egészségesek lettünk, fejben tudtunk osztani-szorozni... oké, abbahagyom, tudom, sok-sok piros (fehér-zöld) kéz. :)

2017. márc. 15. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Való igaz, de a mai gyerekeknek szükségük van a kettő megkülönböztetésére. Aki így tanulta, már azoknak is egybeolvadt. Ám mégis fontos, mert ebből történik a törtek levezetése, majd ahhoz kapcsolódik a százalékszámítás. Szerepe leginkább alsó tagozatban van, de akkor fontos.
2017. márc. 15. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 chtt ***** válasza:

Elhiszem, de azért nemzedékek sorának sikerült a bennfoglalás nélkül is megtanulnia a törtek levezetését, a százalékszámítást (s tanár lévén megkockáztatom, jobban, mint sok mai ifjúnak). Újabb fekete pontokért és piros kezecskékért azt is hozzátenném, hogy józan paraszti ésszel nézve az ötös mindkét példája osztás, csak épp másra van kihegyezve, ezért más a megfogalmazás, de a lényeg ugyanaz, a harmincat osztottam a céltól függően öttel illetve hattal.

Ezzel együtt semmiképp sem akarok kekeckedni, sőt tisztelettel megemelem a kalpagom azok előtt, akik látják és értik a különbséget. Nekem ez ebben az életemben valszeg már nem fog összejönni, már csak ezért is tisztelem az értőket.

2017. márc. 15. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%
Igen, ebben igazat adok, de ez a mai oktatás :D nem vagyok öreg, 22 vagyok, nekem nem rémlik, h anno külön tanították volna, de ma már erre is figyelmet fordítanak... Leendő tanítóként megdöbbenek, mi minden változott ahhoz képest, amit én tanultam... Mondhatom azt is, hogy nincs különbség a kettő között, osztás mind a kettő, de a felnőtt ezzel a "problémával" szerintem nem igazán találkozik. Ha gyereknek kell magyarázni, mi is a különbség, akkor nem elég annyi, h semmi, osztunk és kész
2017. márc. 16. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!