Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Védbeszédet kellene írnom...

Védbeszédet kellene írnom Raszkolnyikov mellett. (? ) 8 fajta érvet kellene írnom, ami mellette szól.

Figyelt kérdés
A érvek fajtái:ok-okozati összefüggésből levezetett érv, körülményekből levezetett érv, bizonyítékból származtatott érv, összehasonlításon alapuló érv, valószínűségen alapuló érv, általános-egyes elvén alapuló érv, ellentéten alapuló érv, meghatározásból levezetett érv. Előre is köszönöm a segítséget!

2017. márc. 18. 12:45
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Majdnem fél év után gondolom már nem aktuális a dolog,de ideírom:Raszkolnyikov az "eredménytől" függetlenül (erkölcsileg) helyesen cselekedett,hiszen meg volt győződve tette szükségességéről.Szándék -és következményetika különbsége.Büntetőjogilag mégsem menthető fel:a bíróság nem nézheti csak a szándékot,a bíróság nem az erkölcs,hanem a törvény alapján ítél.

Persze ,komoly enyhítő körülmény lehet a hozzáállása,és az is,ha jól tudom a kettős gyilkosságért csak nyolc évre ítélik.

Általánosságban ennyi.Ami a nyolcfajta érvet illeti,azokkal sajnos nem tudok mihez kezdeni,nem is igazán értem őket.Szerintem nehéz feladat,én megkérdezném azt ,aki feladta,ő milyen érveket talál?

2017. szept. 13. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
51%
KicsiZ diákja voltál? XDDD
2019. nov. 26. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Igen😂😂 Gondolom te is XD
2020. jan. 23. 22:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!