Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Fizika házi. SOS Nem értem a...

Fizika házi. SOS Nem értem a fizika házimat. Segítene nekem valaki?

Figyelt kérdés

1. Hány kg glicerin fér abba az üvegbe amelyet 1 kg petróleum színültig megtölt? ( a glicerin sűrűsége: 1260 kg/m3 és a petróleum sűrűsége: 800 kg/m3


2. Egy 5 dm2 felületű tárgy nikkelezéséhez 8,8 g nikkelt használtak fel. Milyen vastag volt a nikkel réteg? ( S=5 dm3= 500 cm3 m=8,8 g nikkel sűrűsége=8800 kg/m3= 8,8 g/cm3)


2017. márc. 18. 12:49
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

1)

Adott a petróleum tömege és a sűrűsége. Ismert a képlet, miszerint a sűrűség egyenlő a tömeg és térfogat hányadosával. Vagyis ebből a két adatból kiszámolhatod az üveg térfogatát. Ha ismered a térfogatot valamint a glicerin sűrűségét, az előző képlet alapján kiszámolhatod a glicerin tömegét.


2)

(Itt a zárójelben lévő S mértékegysége nem jó, mert felületről van szó, nem térfogatról)

Adott a nikkel tömege és a nikkel sűrűsége, ró=m/V képletből kiszámolhatod a térfogatát.

Feltételezve, hogy a tárgy gömb alakú, akkor a nikkelezés előtt a tárgy felületéből kiszámolható a tárgy sugara, és ismerve a sugarat már számolható a gömb térfogata.

Ehhez a térfogathoz hozzáadod az előbb kiszámolt nikkel térfogatát, majd ebből a térfogatból számolod megint a már nikkelezett gömb sugarát. Ebből kivonva az eredeti gömb sugarát, megkapod a nikkelréteg vastagságát.

2017. márc. 18. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!