Lg (x-1) +lg4=2 Valaki le tudná vezetni ennek a feladatnak a megoldását?

Matek
2017. márc. 19. 09:07
 1/4 anonim ***** válasza:

logaritmus azonosság: lg(x+1)+lg(4)=lg[(x+1)*4]=lg(4x+4)


jobb oldal: 2=lg100 mert 10-t 2.-ra emeled, hogy 100-t kapj


lg(4x+4)= lg100 itt a lg x függvény kölcsönös egyértelműsége miatt


4x+4=100

4x=96

x=24

2017. márc. 19. 10:24
 2/4 anonim ***** válasza:

1. lépés: log azonosságai: lg(4x-4) = 2

2. lépés: definíció szerint: a^log_a(b) = b, tehát ha te lg alatt 10-et értesz (gondolom) -> 4x-4 = 100.

3. lépés: rendezed -> x = 26.

4. lépés: ellenörződ

2017. márc. 19. 10:26
 3/4 anonim ***** válasza:

#1: Előjelek véletlen elcsúsztak nálad :) lg(4(x-1)) = lg(4x-4)


De kérdező a menete ennyi: Azonosságokat használod, aztán kihámozod a logból a definíció alapján, majd az algebra megoldja helyetted.

2017. márc. 19. 10:28
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!:)
2017. márc. 19. 10:52