Valaki tud segíteni? 32g metán tökéletes elégetésekor keletkező szén-dioxid gázt légköri nyomáson 20 fokra lehűtünk. Mekkora térfogatot tölt be ilyen körülmények között a gáz? (1 mol gáz térfogata 20 fokon és légköri nyomáson 24 (köb) dm)


2017. márc. 19. 09:33
 1/2 Arp Du ***** válasza:

moláris tömeg: M(CH4)= 12 +4*1 g/mol

32 g/ M(CH4) = x mol

égése: CH4 + 2 O2 = CO2 + 2 H2O

x mol CH4 -> x mol CO2 keletkezik

CO2 térfogata= x*24 dm3

(x=2)

2017. márc. 19. 18:15
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget!
2017. márc. 20. 06:43