Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mekkorák a trapéz szárai? 10....

Mekkorák a trapéz szárai? 10. o. bővebben lent.

Figyelt kérdés

Mekkorák a trapéz szárai,ha a hosszabbik alapon fekvő 2 szöge 72,8°, és 65,46°, a hosszabbik alap 52,6 cm, a rövidebbik vele párhuzamos alap pedig 18,4 cm.

Eljutottam addig, hogy felrajzoltam, és felosztottam két kis derékszögű háromszögre. Mivel különbözőek a szögeik, így nem lehet egyenlő szárú, tehát a c oldal(rövidebbik alap) által levágott kis részeket x-szel és y-nal jelöltem= különböző hosszúságúak.

Felrajzoltam a kis derékszögű háromszöget, aminek alapja x, magassága m, átfogója c, a belső szögei pedig,mivel derékszögű, 90°,72,8°és amit kiszámoltam, az 17,2°. Az a baj,hogy egyik oldalt sem tudok, csak annyit, hogy x+y=34,2 cm (a-c)

valaki tudna segíteni?

köszönöm.


2017. márc. 22. 18:03
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Te írtad az első kiírásodban, hogy "x+y=34,2 cm". Akkor az y nem lehet jó.
2017. márc. 22. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!