2105as kérdése:

Egy rombusz átlóinak hossza 12 és 20. Számítsa ki az átlóvektorok skalárszorzatát! Válaszát indokolja! Hogyan kellene megoldani?

Részletes megoldás sokat segíteni a holnapi dolgozathoz.
2017. márc. 23. 17:52
 1/5 anonim ***** válasza:
73%
Általános képlet szerint a skalárszorzat |a|*|b|*cos(α), ahol α a két vektor hajlásszöge és |a| és |b| a két vektor hossza. Mivel a rombusz átlói merőlegesen felezik egymást, így a skalárszorzat zérust ad eredményül. Sz. Gy.
2017. márc. 23. 18:00
 2/5 A kérdező kommentje:

Akkor a két átlód felezi egymás méghozzá merőlegesek így az általuk bezárt szög 90fok és a képlet be behelyettesítve

a cos90fok = 0; és egy szorzat akkor nulla ha bármely tényezője nulla így a*b*0 = 0.



Köszönöm a részletes és gyors válaszodat!

2017. márc. 23. 18:04
 3/5 A kérdező kommentje:

Esetleg ennek is letudnád írni a megoldás menetét, mert az a baj, hogy nem értem ezeket a skaláris szorzatokat.


Számítsa ki a következő vektorok skaláris szorzatát!

Határozza meg a két vektor által bezárt szöget!

a(5,8)

b(-40,25)


(az a és b az vektor csak nem tudtam itt jelölni)

2017. márc. 23. 18:54
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Feladat tehát az, hogy határozza meg a két vektor által bezárt szöget! Ha a(5,8) és b(-40,25) ismert.

Koordináta-geometriában ismert tétel, miszerint a(a1,a2) és b(b1,b2) síkvektorok skalárszorzata a1*b1+a2*b2. Így ide behelyettesíted a fenti számokat kapod, hogy 5*(-40)+8*25=-200+200=0. Tehát a két vektor merőleges egymásra, mert cos(x)=0, ahol x a két vektor hajlásszöge. És ami vagy 90° vagy 270° lehet. Sz. Gy.

2017. márc. 23. 21:14
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen :)

(Amúgy,ezek érettségi feladatok és néha nem adja meg a feladat levezetését így nem könnyű értelmezni.)

2017. márc. 24. 18:06